додому суспільство Перенести свій бізнес на Тернопільщину готові чимало підприємців зі Східної України

Перенести свій бізнес на Тернопільщину готові чимало підприємців зі Східної України

591

Перенести свій бізнес на Тернопільщину готові чимало підприємців зі Східної України. Люди намагаються врятувати свої сім"ї та майно. Найперше мова йде про малий та середній бізнес. Сьогодні у міській раді Тернополя зустрічались представники влади, місцеві підприємці та переселенці зі Сходу. Гості дякували за прихисток та висловлювали бажання розпочати підприємницьку діяльність у нашій області. Місцеві обіцяли сприяти в усьому.

Підприємець Богдан Петрів родом з Чортківського району вже 35 років живе та працює на Донеччині. Його бізнес – це виробництво корпусів електричних запобіжників для Запорізького заводу "Енергозахист". Після звільнення Слов'янська чоловік намагається прийняти непросте рішення.

– Сказати вам, що я вирішив сто процентів зупинити там. Я не знаю. Я збираюсь в середу їхати туда. Дивитись яка там обстановка. Можна там починати чи ні. Як раз, коли ми їхали, то в нас були повалені опори, електроопори, обірвані провода. Світло дали, але не всюди. Води взагалі немає, – розповідає підприємець зі Слов'янська Богдан Петрів.

Переведення свого бізнесу на Тернопільщину втечею з неспокійного Сходу Богдан Петрів не вважає. Якщо побутові труднощі його не лякають, то не просто знову жити і працювати з людьми, які тебе зрадили.  

– Там в мене є ще компаньйон місцевий. Я можу все залишити йому, щоб там виробництво працювало. А приїхати сюди, щоб моя внучка не чула пострілів. І дуже складно зараз вертатись в Слов"янськ, і спілкуватись з тими людьми, з якими спілкувався, їв з однієї миски, а вони перейшли на бік сепаратистів, а ми лишились на боці нашої національної гвардії, розумієте, – каже Богдан Петрів.

Видавець та депутат міської ради Краматорська Олександр Толстогузов кілька місяців тому через загрозу арешту разом з родиною залишив рідне місто. Зараз повертається сам, аби відновити життєдіяльність Краматорська. Як налагоджувати стосунки з людьми, що були на боці сепаратистів, поки не знає. Земляків, які хочуть залишитись на Західній Україні розуміє.

– Сейчас в городе очень тяжело вести бизнес. Инфраструктура не налажена. Нет людей, которые будут покупать товары. Больше 50% виухали из этих городов. Кто-то вернутся кто-то нет. Что бы начал работать бизнес, должно пройти время. То что сейчас поедут и начнут налажевать бизнес. Это не даст результатов. Они тут поставят бизнес. А пройдет время и они решат возвращаться или не возвращаться, – каже мешканець Краматорська Олександр Толстогузов.

Вирішувати де жити і працювати – це особисте право кожної людини. У переселенців зі Сходу країни його вже намагались відібрати. Люди лише захищають свої сім'ї та свою справу. Тернопіль готовий прийняти і допомогти. Влада і підприємці міста говорять про режим максимального сприяння. Сьогоднішня зустріч була першою.

– Більшість підприємств на Сході України розгромлені. Люди змушені покидати свої домівки. З іншого боку ця ситуація може бути вокристана як додаткова інвестиція в економіку міста, створення нових робочих міст. Ми допомагаючи нашим братам і друзям зі Східної України ми можемо допомогти і своїм тернополянам для створення нових робочих місць, – вважає міський голова Тернополя Сергій Надал.