
Сьогодні християни урочисто вшановують честь святого Хреста. 27 вересня за православним стилем в Україні відзначають Свято Воздвиження Чесного Хреста – одне з 12 великих свят. Символічно у Тернополі на свято Воздвиження Чесного Хреста урочисто освятили накупольний хрест, який згодом височітиме над Свято-Троїцьким духовним центром.
Хрест це символ Божої любові, досконалої Христової жертви, символ відкуплення і спасіння, Христової перемоги над смертю. Віддаючи честь Хресту, віряни віддають честь Христовій жертві, мукам і смерті. Кладучи на собі знак Святого Хреста, кожен визнає віру в Господа.
Отець Анатолій Зінкевич, настоятель Свято- Троїцького духовного центру ім. Данила Галицького: "Хрест, до того як був розп'ятий спаситель, був хрестом позору, так як гріх – це наш позор. Господь своїм приходом, розіп'явши гріхи на хресті, зробив хрест смерті хрестом воскресіння. І разом з тим, кожен з нас несе свій хрест".
Хрест, на якому був розп'ятий Христос, знайшла цариця Єлена у 326 році. Їй сказали, що Хрест знаходиться в землі на місці, де язичники спорудили храм на честь Венери. Коли за наказом Єлени зламали будівлю і почали розривати землю, то знайшли три хрести і біля них дощечку з написом: «Ісус Назарянин, Цар Іудейський».
Щоб дізнатися, на якому з трьох хрестів розіпнули Спасителя, стали по черзі прикладати їх до померлого. Від двох хрестів не відбулося ніякого дива. Коли ж приклали третій хрест, то померлий воскрес, таким чином дізналися, що саме це хрест Спасителя. В пам'ять цієї події Церква встановила свято Воздвиження Хреста Господнього.
Нині ж символічно та урочисто освятили накупольний хрест, який згодом височітиме над Свято-Троїцьким духовним центром.
Отець Анатолій Зінквич, настоятель Свято- Троїцького духовного центру ім. Данила Галицького: "Тут в нас має бути 12 хрестів, і 13 основний. Це має бути центральний хрест з основним хрестом. Цікаво, але якраз до Воздвиження за недовгий час знайшлась така можливість, і я вважаю, що це символіка. Тому що до Дня міста нам вдалось завершити роботи до Успіння Божої Матері роботи по куполу. Це складний купол, такого немає в західному регіоні – 36 тисяч деталей".
Для того, аби підняти купол з хрестами потрібен відповідний кран, яких є в Україні тільки три. Однак, отець Анатолій переконаний, що до свята Покрови обладнання вдасться організувати і нині освячений хрест височітиме на куполі Свято- Троїцького духовного центру.