додому духовність Освятили хрест на храмовому куполі, аналогів якому немає на Західній Україні

Освятили хрест на храмовому куполі, аналогів якому немає на Західній Україні

457

Сьогодні християни урочисто вшановують честь святого Хреста. 27 вересня за православним стилем в Україні відзначають Свято Воздвиження Чесного Хреста – одне з 12 великих свят. Символічно у Тернополі на свято Воздвиження Чесного Хреста урочисто освятили накупольний хрест, який згодом височітиме над Свято-Троїцьким духовним центром.

Хрест це символ Божої любові, досконалої Христової жертви, символ відкуплення і спасіння, Христової перемоги над смертю. Віддаючи честь Хресту, віряни віддають честь Христовій жертві, мукам і смерті. Кладучи на собі знак Святого Хреста, кожен визнає віру в Господа.

Отець Анатолій Зінкевич, настоятель Свято- Троїцького духовного центру ім. Данила Галицького: "Хрест, до того як був розп'ятий спаситель, був хрестом позору, так як гріх – це наш позор. Господь своїм приходом, розіп'явши гріхи на хресті, зробив хрест смерті хрестом воскресіння. І разом з тим, кожен з нас несе свій хрест".

Хрест, на якому був розп'ятий Христос, знайшла цариця Єлена у 326 році. Їй сказали, що Хрест знаходиться в землі на місці, де язичники спорудили храм на честь Венери. Коли за наказом Єлени зламали будівлю і почали розривати землю, то знайшли три хрести і біля них дощечку з написом: «Ісус Назарянин, Цар Іудейський».

Щоб дізнатися, на якому з трьох хрестів розіпнули Спасителя, стали по черзі прикладати їх до померлого. Від двох хрестів не відбулося ніякого дива. Коли ж приклали третій хрест, то померлий воскрес, таким чином дізналися, що саме це хрест Спасителя. В пам'ять цієї події Церква встановила свято Воздвиження Хреста Господнього.

Нині ж символічно та урочисто освятили накупольний хрест, який згодом височітиме над Свято-Троїцьким духовним центром.

Отець Анатолій Зінквич, настоятель Свято- Троїцького духовного центру ім. Данила Галицького: "Тут в нас має бути 12 хрестів, і 13 основний. Це має бути центральний хрест з основним хрестом. Цікаво, але якраз до Воздвиження за недовгий час знайшлась така можливість, і я вважаю, що це символіка. Тому що до Дня міста нам вдалось завершити роботи до Успіння Божої Матері роботи по куполу. Це складний купол, такого немає в західному регіоні – 36 тисяч деталей".  

Для того, аби підняти купол з хрестами потрібен відповідний кран, яких є в Україні тільки три. Однак, отець Анатолій переконаний, що до свята Покрови обладнання вдасться організувати і нині освячений хрест височітиме на куполі Свято- Троїцького духовного центру.