Сьогодні взяли додаткові проби води на токсичність, попередньо рибоохоронці та екоінспектори підозрюють, що риба загинула через водорослі, якими заросла водойма. Ймовірно, водорослі забирають багато кисню, і риба просто не мала чим дихати.
Цього тижня неживої риби в одному з ставків парку "Топільче" не знаходять. Наразі рибоохоронці та екоінспектори встановлюють остаточну причину масової загибелі риби. Перші підозри фахівців – надмірні водорослі.
Денис Коваль, завідувач сектору іхтіології та регулювання рибальства Тернопільрибоохорони: "Сьогодні ми відібрали проби на проведення ще одного аналізу на токсичність фітоплантону, оскільки ми бачимо, що сьогодні і в минулий раз вода зеленувата, це означає, що саме зараз відбувається процес розвитку мікроорганізмів, і тоді ми вже будемо знати дві причини, які могли призвести до того, що тут сталось".
Денис Коваль пояснює, специфіка цих водорослів у тому, що вони забирають кисень, відповідно риба не має чим дихати. Зараз на ставку затишшя, проте рибоохоронці припускають, риба може знову гинути.
Денис Коваль, завідувач сектору іхтіології та регулювання рибальства Тернопільрибоохорони: "Якщо це пов'язано буде з цими водослями, то і піде дійсно процес їх відмирання, то значно підвищиться оксичність води і можливо буде і загибель риби, але вже скільки днів пройшло, ми з 29-го слідкуємо і трупів риб не виявлено, тому щось наперед говорити не будемо".
Остаточну причину загибелі майже ста кілограмів риби в одному зі ставків парку "Топільче", експерти держекоінспекції та рибоохорони обіцяють назвати в середу, 4 вересня.