Основи рукопашного бою, збирати і розбирати зброю, тактика наступально-захисного бою, види гранат, стрілкової вогнепальної зброї, надання першої домедичної допомоги, відпрацювання алгоритму дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру – це далеко не весь перелік всього, чого навчали понад сотню учасників вишколу у Чорткові.
До організації і проведення вишколу долучилися представники осередків «Самооборони Майдану Тернопільщини» Чортківського, Заліщицького та Борщівського районів , інших громадських формувань. Військово-патріотична робота зараз, як ніколи потрібна. Вона обов’язково принесе добрі плоди і підніме бойовий дух населення, переконані організатори вишколу.
– Звичайно, цього буде замало. Треба вишколюватися, вишколюватися і вишколюватися. Тому я запрошую всіх бажаючих приходити на такі вишколи, які організовуються по районах. Запрошую на наш вишкіл всіх бажаючих, – каже співорганізатор вишколу “Захисти свій дім” Микола Більчук.
Вік учасників вишколу – від 18 до 50 років. Ділилися знаннями представники Служби безпеки України, Державної служби з надзвичайних ситуацій, медики, психологи. Участь у вишколі взяли і жінки. Керівник Борщівського осередку «Самооборони Майдану Тернопільщини» Світлана Соррентіно вважає, що і жінки повинні знати і вміти захистити себе, свій дім, надати першу допомогу.
– Стрільба, рукопашний. Жінка я, але ні в чому не поступаємось чоловікам, стараємось бути підтримкою. Зараз такий час. Як потрібно буде, то ми в будь-який момент… – переконує керівник Борщівського осередку «Самооборони Майдану Тернопільщини» Світлана Сорентіно.
Представник Заліщицького осередку «Самооборони Майдану Тернопільщини» Павло Лисюк участь у подібних вишколах теж бере вже не вперше.
– Сьогодні йде в Україні війна і для того, щоб захистити цілісність України, люди на війну мають іти підготовленими, готові у бою дати професійну відповідь російському агресору, – говорить представник Заліщицького осередку «Самооборони Майдану Тернопільщини» Павло Лисюк.
Леонід Бицюра, заступник голови Тернопільської ОДА, додає:
– Такі вишколи є вимогою часу. Всі ми розуміємо, що населення області має бути готовим до захисту своєї території можливо навіть в умовах партизанської війни, знати, як діяти в умовах виникнення надзвичайних ситуацій, можливо навіть в умовах партизанської війни.))