Роковини з дня народження відомого українського педагога, публіциста, письменника та поета Василя Сухомлинського відзначають цими днями. Святкове дійство "Осінній засів любові і добра" організувала 17 школа Тернополя. Принципи педагога Василя Сухомлинського в цій школі цінують особливо. Дотримуючись його методів роботи, педагоги навчають любові та добра не лише учнів, а й їхніх батьків.
17 школа Тернополя впродовж десятиріч впроваджує ідеї Василя Сухомлинського під гаслом "Людина починається з любові і добра". 10 років тому школа представляла освітян Тернопільщини на Всеукраїнських педагогічних читаннях і була єдиною в області школою, яку нагородили грамотою Всеукраїнської асоціації імені Василя Сухомлинського. В школі ідеї Василя Сухомлинського до учнів доносять через тематичні уроки. Тут з біографією та творчістю відомого педагога знайомі усі учні.
Сергій Єршов, учень тернопільської школи №17 з поглибленим вивченням іноземних мов: "Ми знаємо, що він воював, захищаючи рідну землю від фашистських окупантів, і був поранений осколком у груди. Повернувшись у мирне життя, він працював 23 роки директором Павлишської школи на Кіровоградщині. Ми багато прочитали казок, оповідань, легенд Василя Сухомлинського. Вони нас вчать любити рідну мову, природу, з повагою ставитися до старших і одне одного".
Секретів педагогіки навчають і батьків. Вже кілька років діє школа "Батьківська педагогіка". Вчителі переконують: аби отримати результат дбати треба про всебічний розвиток та виховання дитини.
Марія Войтович, керівник творчої групи, заслужений працівник України, заступник директора школи №17 Тернополя: "Тепер за Сухомлинським у нас вже функціонує школа батьківської педагогіки, четвертий рік. Ми працюємо над формуванням духовно-моральним, як основою, як фундаментом для громадянського становлення особистості. І все це відбувається через співпрацю школи, сім'ї, духовного театру "Воскресіння", храму, з яким ми співпрацюємо. І вважаємо, що цей шлях є єдиноправильний".
Майбутнє учня залежить від того, який фундамент він отримав у школі, вважають вчителі. Національні ідеї тут не декларують, а навчають за ними учнів від 1 до 11 класу. Педагоги шукають "ключик", особливий підхід до кожного учня. І допомагє у цьому саме приклад Василя Сухомлинського. Навчання, побудоване за ідеями Василя Сухомлинсього дає результати. В 17 школі Тернополя, переконують вчителі, справді панують добро та любов. Діти ж розповідають , приходять на навчання із задоволенням.