додому Новини Операція “Акциз”!

Операція “Акциз”!

1058

dengi-1604-mainОперація “Акциз”- в дії! З кінця квітня в області з незаконного обігу працівники податкової міліції вилучили товарів підакцизної групи на суму понад 860 тисяч гривень, розпочали 5 кримінальних проваджень, припинили роботу двох підпільних цехів, в яких розливали сурогат. Чому небезпечно займатися незаконним продажем підакцизних товарів, розповіли працівники податкової міліції.

Для української правової системи боротьба із незаконним обігом підакцизних товарів (горілки, сигарет, пального) стала однією з пріоритетних, оскільки товар користується постійно високим попитом і легальний продаж приносить бюджету значні прибутки. Лише з початку року в нашій області місцевий і державний бюджети від продажу підакцизних товарів отримали близько ста десяти мільйонів гривень, що становить близько семи відсотків загальних доходів від податків і зборів, розповідають  у фіскальній службі. А ще нелегальний продаж не лише допускає незаконне збагачення, але і може зашкодити життю і здоров’ю людей. Тому санкції до порушників посилюються. Залежно від розмірів скоєного, їх чекає кримінальна, адміністративна або фінансова відповідальність.

В разі притягнення до кримінальної відповідальності за незаконне придбання, лише придбання, зберігання з метою збуту, перевезення з метою збуту, ну і власне за збут незаконно виготовлених підакцизних товарів передбачено штраф в розмірі від 17 тисяч до 34-ох тисяч гривень. Якщо уже є цех і обладнання, то сума сягатиме до 170 тисяч гривень, – розповів начальник штабу оперативного управління ГУ ДФС в Тернопільській області Юрій Парило

А ще зконодавством передбачена конфіскація усієї незаконно виготовленої продукції і обладнання. Якщо виявиться, що незаконно виготовлена продукція несла загрозу здоров’ю і життю людей, порушника можуть позбавити волі на термін від трьох до десяти років.

Злочини, пов’язані із незаконним збутом неякісних підакцизних товарів законодавець поставив в один ряд зі злочинами такими як вбивство з необережності, доведення до самогубства, погроза вбивства, на один рівень суспільної небезпеки, – каже начальник штабу оперативного управління ГУ ДФС в Тернопільській області Юрій Парило

Не менша відповідальність і за підроблення і використання акцизних марок.  Цей злочин прирівняли до злочину фальшивомонетників. Значно зросла відповідальність за реалізацію якісної підакцизної продукції без ліцензії, додає начальник штабу оперативного управління ГУ ДФС в Тернопільській області:

– Розмір штрафу за такі порушення збільшений у 50 разів. Мінімальна – 17 тисяч гривень. Максимальна – 85 тисяч гривень. Це вже третій місяць діє така норма законодавства.

Зафіксовано податковою міліцією області і порушення державної монополії на продаж спирту. Злочинці умудрилися перслати чотири тонни спирту поштою. А загалом вилучено десять тисяч літрів спирту,з якого можна було б виготовити 45 тисяч пляшок горілки. З початку проведення операції “Акциз-2015” запобігли втратам бюджету від ненадходження акцизного податку на суму понад 400 тисяч гривень.