додому культура Оновлену виставку “Голодомори в Україні” відкрили у Тернопільському історико-меморіальному музеї політв’язнів та...

Оновлену виставку “Голодомори в Україні” відкрили у Тернопільському історико-меморіальному музеї політв’язнів та репресованих

554

Оновлену виставку "Голодомори в Україні" відкрили у Тернопільському історико-меморіальному музеї політв’язнів та репресованих. Експозиція із сімнадцяти стендів ілюструє трагічні сторінки трьох голодоморів ХХ століття в Україні. Цьогоріч постійно діючу виставку поповнив унікальний браслет, який у 1946 році люди зі східної України обміняли на Тернопільщині на їжу, аби не померти із голоду.

Експозиція "Голодомори в Україні", представлена в Тернопільському історико-меморіальному музеї політв’язнів та репресованих, охоплює голодомор1921-23 років, 1932-33 і повоєнний голод у 1946 і 1947 роках. Цьогоріч експозицію музею доповнив коштовний жіночий браслет, який на Тернопільщині у 1946 році минулого століття хтось зі східної України виміняв на харчі. Браслет музею політв'язнів та реперсованих передала тернопільська Спілка української молоді.

– Він з дорогоцінного металу, він жителями східної України, тобто коли почався післявоєнний голод так званий, який можна навіть вважати голодомором, він був обміняний на території Галичини, тобто це власне село Заздрість Теребовлянського району, на харчі. Власне, таким чином займалося дуже багато людей зі східної, центральної України, застерігаючи себе від голодної смерті, вони обмінювали все, що мали, тобто хустки, одяг, взуття, ну в даному випадку це є ювелірна прикраса і вона є в принципі живим свідком історії, – розповідає завідувач Тернопільського історико-меморіального музею політв’язнів та репресованих Володимир Бірчак.

Іще одне поповнення експозиції – стенд із зверненням Організації українських націоналістів до західноукраїнців, що закликає людей зібрати харчі для передачі їх українцям сходу.

 – Є нова листівка, яку ми сьогодні демонструєм, це в сорок шостім році, коли був масовий голодомор і коли до нас з східної України їхали, там були колгоспи і там був голод, а в нас ще було приватне господарство ше трошки було і наші люди спасали братів зі східної України, – каже старший науковий співробітник Тернопільського історико-меморіального музею політв’язнів та репресованих Ігор Олещук.

Експозиція "Голодомори в Україні" у Тернопільському історико-меморіальному музеї політв’язнів та репресованих є постійно діючою. Тому охочих знати правдиву історію України і, зокрема, на власні очі побачити унікальний браслет, що засвідчує жахи голодоморів, тут запрошують у будь-який зручний день.