додому Новини Обговорили виклики та обмінялися досвідом: у Тернополі зустрілися представники закладів фахової передвищої...

Обговорили виклики та обмінялися досвідом: у Тернополі зустрілися представники закладів фахової передвищої та професійної освіти

37

Якість освіти, акредитація та обмін досвідом – ключові напрямки роботи зустрічі представників освітньої галузі Тернопільщини. У Галицькому фаховому коледжі імені В’ячеслава Чорновола відбулася розширена нарада за участі близько 60 керівників та відповідальних працівників закладів фахової передвищої та професійної освіти області. Учасники обговорили підготовку до акредитації та актуальні виклики у сфері освіти. Як проходила зустріч та які ще питання піднімали – далі в сюжеті.

Гарантування якісної професійної освіти. Аби обговорити, з якими викликами зустрічаються освітяни, обмінятися досвідом між собою, у Тернополі зустрілися представники закладів фахової передвищої та професійної освіти у Галицькому фаховому коледжі імені В’ячеслава Чорновола на розширену нараду. Віталій Волошин – один із учасників заходу. Під час зустрічі чоловік поділився досвідом впровадження віртуального освітнього середовища та системи електронного навчання у своєму закладі.

“Ряд студентів, законом яким дозволяється дистанційне навчання, повинні мати доступ до освітніх ресурсів. І, зокрема, такі системи дають їм можливість опановувати навчальний матеріал, тобто, весь освітній контент, вони можуть мати в доступі. Відповідно, вони можуть пройти там тестування, оцінити свої можливості”, – зазначає заступник директора з навчальної роботи Тернопільського фахового коледжу Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя Віталій Волошин.

Під час зустрічі також обговорили питання акредитації – обов’язкової процедури для закладів фахової передвищої та професійної освіти, яка підтверджує якість освітніх програм і відповідність державним стандартам. Згідно з вимогами Міністерства освіти і науки України, кожна установа повинна проходити акредитацію в установлені терміни, щоб мати право готувати фахівців за обраними спеціальностями.

Директорка Галицького фахового коледжу імені В’ячеслава Чорновола Марія Баб’юк зазначила, цьогоріч заклад уже отримав результати експертної оцінки щодо акредитації. Освітня програма з правоохоронної діяльності набрала 98 (девяносто вісім) із 99 (девяносто девяти) можливих балів. Саме тому під час зустрічі, наприклад, представники цього коледжу ділилися не лише теоретичними знаннями, а й реальним практичним досвідом.

“Для того, щоб показати, як проходить сама акредитація, які вимоги до акредитації, як формується починаючи з самооцінювання. От, як вже працюємо з експертами, як ми відповідаємо на ті чек-листи, ну і як створюємо кадрове забезпечення, матеріально-технічну базу, безпечне освітнє середовище”, – каже Марія Баб’юк.

Окрім цього, під час зустрічі провели тематичний огляд освітнього середовища у стінах Галицького фахового коледжу. Аби побачити та дізнатися, як працюють інші заклади та обговорити як правильно підготуватися і проводити акредитації освітньо-професійних програм. На нараду приїхало близько 60-ти представників закладів освіти нашої області.