додому Новини Обережно на кризі!!!

Обережно на кризі!!!

703

На Тернопільщині потепліло. Потроху тане сніг та крига. Про небезпеку, яку приховує в собі лід, щороку говорять дуже багато. Лід може підвести і взимку. Особливо, якщо позначки термометра плюсові. Групу ризику становлять рибалки та діти, розповідають рятувальники. Цього року нещасних випадків на Тернопільщині не реєстрували, а от минулої зими під тернопільською кригою потонули двоє дітей.

На Тернопільщині крижане лихо поки обходить і рибалок, і охочих випробувати кригу на міць, кажуть рятувальники. Проте на початку січня в Донецької області під воду провалилися двоє дітей: дев'ятирічний хлопчик не вижив. Декілька днів по цьому в Миколаєві лід тріснув під чотирма підлітками, усі школярі залишились живі.

– В нас на Тернопільщині минулого року була загибель двох дітей, які пішли гратись на річку і провалились. Їх не було врятовано, це були діти із неблагополучної сім'ї. Мав місце в нас такий прикрий випадок, – розповідає помічник начальника Територіального управління МНС України у Тернопільській області Олена Воробець.

Перш ніж ступити на лід, треба знати його товщину. У різних місцях річок та озер вона не однакова, бо міцність льоду послаблює течія. Синій або зеленуватий відтінок криги свідчить про її міцність. Товщина такого льоду 10-15 сантиметрів і він є безпечним. Блакитний лід найміцніший, він має приблизно 20 сантиметрів. Крига сірого кольору свідчить про наявність води у товщі льоду і він уже небезпечний.

– На кризі слід бути уважним завжди, чи то потепління чи похолодання, крига може мати слабкі місця, про які людина може не знати, тому правила поведінки на кризі незмінні. Якщо це рибалки, то не можна перевантажувати кгригу, лунка не менше семи метрів повинна знаходитись одна від другої. Найкраще виходити на лід із товщиною 30 сантиметрів. Для одного пішохода це може бути 7-10 сантиметрів, але все таки краще виходити на лід із загальноприйнятою товищиною від 25 до 30 сантиметрів, – каже Олена Воробець.

Лід при температурі 0 градусів рятувальники уже вважають небезпечним. А для тих рибалок, які нехтують застереженням, нагадують не перевіряти міцність льоду ударом ноги. Це слід робити палицею. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з'являється вода, то виходити на кригу заборонено. На випадок лиха, рятувальники нагадують головне правило порятунку: вилазити з ополонки треба перевернувшись на спину, тоді відштовхуватися і повзти.