додому Новини Нотаріуси отримали право проводити реєстрацію договорів оренди земельних ділянок

Нотаріуси отримали право проводити реєстрацію договорів оренди земельних ділянок

719

vlcsnap-2015-04-22-10h48m24s204Нотаріуси отримали право проводити реєстрацію договорів оренди земельних ділянок. Відповідно до змін в українському законодавстві з квітня 2015 року цю функцію їм передала держава. Для Тернопільщини ця новина актуальна, зважаючи на те, що область є аграрним регіоном. Про плюси й мінуси такого реформування говорили за круглим столом у Тернополі.

Круглий стіл “Спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція) та актуальні питання в сфері аграрного бізнесу” покликані проінформувати усіх власників земелі про нововведення в законодавстві, які стосуються зокрема й похідних речових прав на земельні ділянки сільсько-господаського призначення. Захід ініціювало Головне територіальне управління юстиції в області й провели за партнерства із Громадської ради при Тернопільській облдержадміністрації, відгукнулись також “Інституту права”, “Спілка власників землі”, представники асоціації платників податків, фермери та нотаріуси. Саме нотаріусам згідно з реформами держава дала право реєструвати договори оренди земельних ділянок і в цьому представники юстиції позитив називають очевидним.

– Це розширення за рахунок державних і приватних нотаріусів кількості пунктів де можна провести реєстрацію. Громадяни самостійно зможуть обирати, звертатися їм до державного реєстратора чи до нотаріуса, як приватного, чи до державного. При цьому відбудеться ліквідація черг при реєстрації договорів оренди, прискоренні оперативності реєстрації та якості послуг за рахунок збільшення конкуренції, – розповідає в.о. начальника Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Тетяна Вовк.

Якщо врахувати й те, що із наданням таких прав нотаріусам, відпадуть корупційні підстави при реєстрації договорів на оренду сільско-господарських земель, кажуть організатори круглого столу, то у законне русло діяльності вдасться повернути чимало підпільних аграріїв, які вирішили не мати справи з паперовою тяганиною в державних структурах.

– Реєстрація договорів оренди – це основа для податкового навантаження наших с/г виробників. В кого зареєстровані договра оренди офіційно, той офіційно вписує в декларацію, як сільськогосподарський виробник, той має спецрежим оподаткування по ПДВ і відповідно користується державними пільгами. Якщо реєстрації немає – виникає автоматичне порушення законодавства, – говорить директор Департаменту агропромрозвитку Тернопільської ОДА Олег Напора.

Втім де новизна – там і чимало уточнюючих питань, зауважень та пропозицій, зокрема й від фермерів. В загальному ж представники громадськості у нововведенні бачать позитив й кажуть – головне аби люди до кінця розуміли своє право на власність.

– Дійсно нам треба виробити алгоритм, в який спосіб в першу чергу захистити інтереси власників землі і навіть на тому етапі, хто має ходити реєструвати ці договори оренди – чи орендар чи власник земельної ділянки і ну, я думаю що ми виробимо алгоритм взаємодії і головного територіального управління юстиції і між нотаріусами і земельним управлінням для того, щоби ми знайшли ту єдину правильну формулу, яка би була би для Тернопільської області дуже позитивною і результативною, – каже голова Громадської ради при Тернопільській ОДА Лариса Римар.

Для інформування людей із законодавчими новинами, що стосуються ведення аграрного бізнесу в Тернопільській області проведуть такі ж круглі столи при всіх райдержадміністраціях. Готові також відповісти на питання й врахувати пропозиції, які зможуть передати до міністерства юстиції.