додому надзвичайне Нічні морози льодоходу на Дністрі – не перешкода і підтоплень не принесуть

Нічні морози льодоходу на Дністрі – не перешкода і підтоплень не принесуть

780

Мешканці Заліщик та сіл, що прилягають до Дністра, весняного розливу води можуть не остерігатись – підтоплень не буде, кажуть в управлінні з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської облдержадміністрації. Нічні морози на початку цього тижня танення криги на річці призупинили, біля Заліщик утворились тороси, та лід зійде без проблем і надзвичайних ситуацій, передбачають рятувальники, бо погода цьому сприяє.

– Пост Галич, Нижнів – в нас Дністер повністю чистий, а на посту Заліщики в нас лід з торосами. Я думаю, якщо буде температура потепління на день хоча би плюс два-три, цей лід піде, ніякої загрози не буде. На сьогодні на 8 годину рівень води на посту в Заліщиках 383 мінус 1, тобто вода спадає. І дасть Бог ніякої загрози весняне водопілля прилеглим поселенням, які знаходяться там, не буде, – розповідає оперативний черговий управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА Ярослав Скалецький.

Аби вода Дністра вийшла на заплави і почала підтоплювати сільськогосподарські угіддя, її рівень має бути 6,5 метрів, щоб почала підтоплювати будівлі – 8 метрів, а нинішній рівень води у Дністрі в районі Заліщиків у 3 метри 83 см – нижчий за норму для такої пори року, кажуть рятувальники. Спрагла від осені земля швидко вбирає талу воду, а різких потеплінь на Тернопільщині гідрометеоцентр не передбачає. Під кригою у нашій області залишаються лише ставки та озера, річки і навіть потічки від криги вже вільні, кажуть надзвичайники, хоч саме невеликі річки і створювали минулими веснами підтоплення через те, що були захаращені сміттям.

– Люди, які мають відходи, – це і тара скляна, і дерева зрізають – ці потічки, практично ніхто їх не чистить, канали забиваються, прошлого року таке було. Було поставлене завдання і місцевими органами самоврядування почистити. І там, де було почищено,  на даний час ніяких звернень від громадян чи від сільських рад не було, – каже Ярослав Скалецький.

Там, де потічки і невеликі ріки ще й досі у смітті, рятувальники радять громадам не чекаючи біди чи чиєїсь допомоги самим навести лад.