
Сонце – джерело вітаміну D, гарного настрою, а ще – серйозної шкоди для шкіри. Підвищена інсоляція, спека, сухе повітря та ультрафіолет – ця комбінація швидко порушує природний баланс шкіри. То ж якщо не подбати про її захист, можуть з’явитися наслідки. Не одразу, але серйозні.
“Ультрафіолет, який випромінюється сонцем, поглинається нашою шкірою. Якщо на шкірі є мелатоцетарні, пігментні плями, коричневі, або темно коричневі утворення, вони вбирають в себе весь ультрафіолет, який потрапляє будь-де на нашу шкіру. Влітку ми маємо надмірну інсоляцію, більше сонця, влітку нам жарко, ми ходимо у вільному одязі, більш відкрита шкіра. Відповідно сонечко поглинається більшою поверхнею шкіри,” – розповідає Назарій Чорний, онкохірург, засновник “Клініки сім’ї Чорних”.
Саме тому в літній період частіше активізуються пігментні утворення — змінюють колір, форму, стають помітнішими. А в деяких випадках — і небезпечнішими.
Фахівці закликають: профілактика — найкращий захист. Влітку важливо використовувати сонцезахисні засоби. Особливо — людям із чутливою шкірою, світлим волоссям чи голубими очима. SPF наносити зранку — за 15–20 хвилин до виходу на вулицю. А якщо перебуваєте під прямими сонячними променями весь день, поновлювати захист кожні дві години. Важливо не забувати і про інші ділянки тіла: шкіру шиї, декольте, плечі, руки та вуха.