На Тернопільщині завершився нерест. Тепер можна рибалити на будь-якій водоймі загального користування. Але й не забувати дотримуватись правил любительського і спортивного рибальства. Зокрема ловити рибу тепер можна на 5 гачків не більше 3 кілограмів. Попри дозвіл рибалити на водоймах, працівники "Тернопільрибоохорони" продовжують рейди областю. Людей, які порушуватимуть правила, ловитимуть рибу електровудками, сітками та іншими забороненими засобами, будуть притягувати до відповідальності.
Нерестова заборона завершилася. Проте правила спортивного і любительського рибальства ніхто не відміняв. Ловити можна не більше 3 кілограмів риби на водоймах загального користування та на 5 гачків. Перший день нового рибальського сезону, Івачівська водойма. Чоловік рибалить, разом з працівниками "Тернопільрибоохорони" запитуємо про вагу зловленої риби.
Після зважування риби, з'ясовується, що чоловік наловив 3 кілограми 700 грамів, тобто на 700 грамів більше дозволеного. Одразу ж ситуація кардинально змінюється. Чоловік вже не хвалиться уловом, суперечить собі, мовляв, не вся риба його.
– Мені вон хлопака ще дав.
– О, бачите як Ви вже говорите!
– Він зловив одного окуня, що мав додому нести?
– Давайте пишемо пояснюючу риба його і моя, і що нормально, я підписуюся. Я по-перше ще інвалід, пенсіонер, я таку зараз халяву піду і в міську раду навалю. За два карася, розумієте. А то що виловлюється, що здихає уваги ніхто не звертає. А тут два лишні окуні.
Рибалка випустив у воду 700 грамів живої риби. Якби цього не зробив заплатив би майже 2 тисячі гривень збитків, а так порушнику загрошує штраф у розмірі 340 гривень. В "Тернопільрибоохороні" кажуть: правила одні для всіх, рибалка, який ловить на вудку і порушує, нічим не відрізняється від браконьєра, що розставляє сітки.
– Чітко в правилах прописано тільки 3 кілограми, навіть якщо вони на воді 2-3 доби. Не треба множити, не 6 кілограмів, не 9 кілограмів, а 3. Кожна рибина буде рахуватися в збиток. Сума штрафів – від 340 гривень до 680, – пояснює начальник відділу охорони водних біоресурсів в Тернопільській області Андрій Об'єщик.
Під час нересту цього року працівники "Тернопільрибоохорони" зафіксували півтори сотні порушень, третина з них – грубі. Сім справ передали в слідчі органи на порушення кримінальних справ.
– Цього року в період нересту було затримано дві електровудки. Один наловив на 44 тисячі. Другою електровудкою наловив менше, але там вона більш резонансніша, бо попав інспектор національного парку Хотинський, який би мав охороняти природу, а сам попав. Там порушена кримінальна справа. Людину будуть притягувати ще по відношенню до посади своєї, – говорить Андрій Об'єщик.
Резонансними також були спуски ставків під час нерестової заборони, таких випадків було три в селах Біла і Мухавка Чортківського району та в селі Гермаківка Борщівського району.
– На одному нараховано 95 тисяч гривень збитків, на другому 780 тисяч гривень, ну і на третьому 301 тисяча, це шалені збитки. Сума збитків цього року вже сягнула мільйон двісті, це поки рекорд. Надіємося, що на наступний рік це орендарям буде на науку. Ніби орендарям, бо документи в них були відсутні, вони думали, що при отриманні нової бумажки вже мають весь пакет документів. Може це буде уроком і далі вони такого робити не будуть. Прохання, щоб вони таки доробили документи і не попадалися на такому, – каже Андрій Об'єщик.
В Тернопільрибоохороні просять людей бути свідомими, якщо Ви стали свідком браконьєрства, дзвоніть на гарячу лінію – 0671615878.