додому суспільство Недовіра Хоптяну – незаконна, вирішив суд

Недовіра Хоптяну – незаконна, вирішив суд

569

Суд заборонив виконувати рішення Тернопільської обласної ради. Прокуратурою області подано позови до Тернопільського окружного адміністративного суду про протиправність дій обласної ради в частині прийнятих рішень підчас третього пленарного засідання 48 сесії від 25 січня 2014 року, як таких, що не відповідають вимогам Закону. Ухвалою суду задоволено й клопотання  щодо зупинення дії рішення облради  "Про недовіру голові Тернопільської ОДА Валентину Хоптяну".

Прокуратура, оцінивши законність та правомірність рішень, прийнятих на сесії облради, вирішила, що не всі вони відповідають вимогам закону, і звернулась до суду. Найперше подали позови стосовно рішення сесії "Про визнання Народної ради як колегіального органу, уповноваженого представляти інтереси народу" та "Про утворення загону народної самооборони Тернопільської облради".

Сергій Банах, перший заступник прокурора області: "Оскільки ці рішення, також про створення народної самооборони, так як я вже говорив, суперечать, в першу чергу, Конституції України, де чітко прописано: органи, які здійснюють повноваження в сфері, які чітко визначені органами місцевого самоврядування та органами державної влади. Такого органу як Народна рада в Конституції не передбачено".

Неправомірність рішення сесії "Про утворення виконкому Тернопільської обласної ради" у прокуратурі пояснюють так.

Сергій Банах, заступник прокурора області: "Оскільки у відповідності до вимог закону виконавчі комітети можуть створюватись тільки в сільських, міських радах. Законом не передбачено створення виконавчого комітету на рівні обласної ради, оскільки повноваження щодо виконання функцій виконавчого комітету делеговані ОДА".

Також прокуратура оскаржила рішення сесії про висловлення недовіри голові Тернопільської ОДА ВалентинуХоптяну.

Сергій Банах, заступник прокурора області: "Оскільки під час цього рішення була порушена процедура, був порушений регламент Тернопільської обласної ради, в першу чергу це полягає в тому, що двічі на одному і тому самому пленарному засіданні питання недовіри голові ОДА розглядатись не може. Також особисто голова ОДА не був присутній на цьому засіданні,як це вимагає закон, та не звітував перед облрадою, так як це передбачено вимогами закону".

За невиконання рішення суду передбачена кримінальна відповідальність, каже Сергій Банах.