додому допомога “Навчилися цього самостійно”: як тернополяни вже протягом року виготовляють FPV-дрони

“Навчилися цього самостійно”: як тернополяни вже протягом року виготовляють FPV-дрони

82

Об’єднали зусилля, аби бути корисними захисникам й захисницям. Тернополяни Захар Дябло та Андрій Котовський вже протягом року виготовляють FPV-дрони. Хлопці вже передали понад 30 безпілотників у різні підрозділи та бригади бійцям. Як їх тестують та чим саме літальні апарати допомагають нашим військовим — у сюжеті.

Захар Дябло – тернополянин, який разом з напарником Андрієм Котовським вже протягом року виготовляє дрони для захисників й захисниць. Вчилися цьому самостійно, використовуючи інтернет-ресурси. Відтак, хлопці вже виготовили 36 безпілотних літальних апаратів, які успішно виконують бойові завдання на фронті. На створення одного такого дрона витрачають близько місяця. Чимало часу займає логістика, пошук й закупівля деталей. А от сам збір безпілотника триває кілька годин.

Треба різні коплектуючі: плата, відеопередавач, ресівер, камера, сама рама, моторчики. З цього всього збирається дрон. Я його прошиваю за допомогою комп’ютера та деяких програм, а мій напарник паяє всі ці запчастини і складає в одне ціле.

FPV-дрони, які виготовляють тернополяни, зазвичай від 7 до 10 дюймів. Безпілотники можуть летіти на відстань до 10 кілометрів. Все залежить від батареї та величини.

– Вони можуть бути, як камікадзе, тобто летіти в один кінець та влучати в ціль. Або як бомбер, тобто летіти, скидати боєприпас та вертатись назад.

Кожен дрон проходить ретельне тестування і лише тоді його відправляють бійцям. Зокрема, безпілотники вже передали 72 бригаді, спецпідрозділу “Kraken” та 79 окремій десантно-штурмовій Таврійській бригаді.

Собівартість одного дрона з батереєю – близько 13 тисяч гривень. Необхідну вартість збирають завдяки благодійним внескам небайдужих.

Номер банки
5375 4112 1527 2837

Приват 24
5457 0822 3772 6802