додому Новини Насильство замість навчання: результати перевірки Новосільської школи

Насильство замість навчання: результати перевірки Новосільської школи

371
Психологічне, фізичне та сексуальне насильство, відсутність базових правил гігієни і належної організації освітнього процесу. Представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини провели моніторингову перевірку в Новосільській спеціальній школі на Тернопільщині та виявили факти знущання над дітьми. Зокрема, вдалося з’ясувати, що в спецзакладі вихованців б’ють, штовхають, дають ляпаси та навіть використовують сторонні предмети для покарання.
За словами представниці Уповноваженого з прав дитини Ірини Суслової, діти не мають щоденників, оскільки їх ними не забезпечили. Учні не знають розкладу уроків і не орієнтуються, який предмет буде наступним. Деякі діти навчаються в цьому закладі вже понад 10 років, проте досі не вміють читати, не знають літер і не можуть рахувати. Правоохоронці вже розпочали розслідування цих та інших фактів порушення прав дітей і насильства у Новосільській спецшколі.
– Попри підпорядкування закладу департаменту освіти, освітній процес тут фактично не організований. Уявіть собі: у закладі немає журналу, де фіксувалася б реєстрація дітей і їхня відвідуваність. Ніхто не знає, скільки дітей було вчора, є сьогодні чи буде завтра, що навіть унеможливлює планування харчування. Були зафіксовані й факти сексуального насильства між дітьми. Але проблема не лише у цьому, а й у реакції керівництва: дитину, яка стала жертвою, принизили, штовхнули, змусили стати на коліна і вибачитися замість того, щоб надати будь-яку підтримку, зокрема психологічну. Якщо дитина починає плакати, її можуть покарати. Під час моніторингового візиту ми зафіксували випадок фізичного насильства, коли викладач, незадоволений тим, що дитина не погодилася із завданням, схопив її за шию і почав трясти. У вбиральнях відсутній папір, мило та рушники. Керівництво закладу пояснило, що “діти їдять туалетний папір і мило”, тому вирішили не забезпечувати їх цими засобами. Територія навчального закладу занедбана, там навіть розташоване кладовище, яке не огороджене і доступне для дітей. Воно перетворюється на фактично єдине місце для прогулянок. Діти розповідають, що майже не виходять на вулицю і тому не користуються єдиним наявним майданчиком, – розповіла представниця Уповноваженого з прав дитини Ірина Суслова.