додому спорт Народна олімпіада – своєрідний погляд тернополян на події в Україні та Росії

Народна олімпіада – своєрідний погляд тернополян на події в Україні та Росії

577

Швидше, вище, сильніще. У Тернополі провели народну олімпіаду. Більше десятка команд змагались у влучності, силі, швидкості та витривалості. Метали бруківкі, стріляли, переносили шини, перетягували линву. Переможців олімпіади нагородили на недільному народному віче. Самі ж змагання планують зробити традиційними.

З самого ранку суботи центр Тернополя заполонили кремезні молодики спортивної статури в такому ж озязі. Але це не тітушки. Це спортсмени, які вирішили взяти участь в першій у Тернополі народній олімпіаді. Відкрили дійство на Театральному майдані, запаливши олімпійський вогонь і виконавши гімн "Палала шина, палала". Звідти колоною рушили міськими вулицями. Базуються на центральному стадіоні. Помірятись силами зголосились більше десятка команд. Хтось розминається, хтось готується морально.

Ідея проведення змагань витала в повітрі, каже її автор.

– Саме в день Олімпіди в Сочі я йшов додому і подумав, що під час олімпіади не можна битися, воювати. А Україна зараз в такому стані… Колись в Радянському Союзі було таке поняття ГТО – готов к труду і обороне. А чому ми не можемо це зробити? Давайте готуватися, – пригадує автор ідеї Микола Булат.

Народна олімпіада – своєрідний погляд тернополян на останні події в Україні та Росії, кажуть організатори. Саме тому за символи олімпіади взяли невід'ємні атрибути протестних майданів – шини, бруківку. Власне з ними пов'язані і самі естафети.

– Ця бруківка не є демонтована з якоїсь вулиці чи набережної, як це нажаль було раніше. Ми її беремо як окремий виріб, запасли небагато, – розказує заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

А от шин знадобилось чимало. У них стріляли, через них перескакували, їх підіймали. Підняти над головою дві шини, вагою десятки кілограмів – завдання не з легких. Результат бережанської команди – 33 підйоми.

– Починали легко, але збились трохи.  – Вчора свято було, вони просто з дівчатами довго були і нині програли, – діляться враженнями учасники змагань з Бережан.

Найменше 33 – Бережани. Найбільше Козова – 88. Підіймати довелось і 16-кілограмову гирю. Рекорд змагань – 220 підйомів. Швидкість і вправність спортсменів випробовували під час розбору-збору автомата Калашнікова. Перетягування линви, метання спису на влучність, перенесення потерпілого на ношах, одягання захисного костюма, а також змагання лава на лаву виснажили юнаків остаточно. Проте часі учасники від олімпіади в захваті.

Переможців першої народної олімпіади нагородили наступного дня, на народному віче:

– Перше місце зайняла команда ГО "Сокіл". Тут нічого дивного, бо хлопці завжди займаються спортом і бойовими єдиноборствами. Друге місце отримала команда з Козови. А третє – хлопці з Кременця

Народну олімпіаду у Тернополі планують зробити традиційною.