додому Новини Наприкінці лютого – початку березня розпочинається сезон обробки дерев

Наприкінці лютого – початку березня розпочинається сезон обробки дерев

432

Весна до праці кличе. Для того, щоб отримати великий і якісний урожай влітку і восени, варто подбати про сад навесні. Щоб дерева залишалися здоровими, а урожаю не з’їв шкідник, потрібно провести ряд весняних обробок. Секретами природного догляду за садом у пору на зламі зими і весни поділився з нашим Назарієм Голубом досвідчений садівник Михайло Войтович.

Традиційно наприкінці лютого – початку березня розпочинається сезон обробки дерев. Михайло Войтович розповідає, що найкраще обробляти дерева після їхньої обрізки. Якщо цю процедуру провести невчасно або неправильно, то рослина може зазнати сильних пошкоджень через різні хвороби.

Для боротьби зі шкідниками зазвичай садівники застосовують хімічні препарати. Фахівець розповідає, що для обробки дерев, які мають більше 15 років, можна використовувати мідний купорос. Але наносити цей препарат потрібно на стовбур, щоб речовина не потрапляла на бруньки, з яких потім будуть плоди.

“Треба купувати фірмові препарати, вони дорогі, але для саду. Тим, хто займається садівництвом, потрібен такий препарат. Бажано іноземного виробництва”, – радить пан Михайло

Дуже часто, зауважує фахівець, рослини хворіють на моніліоз. Це дуже шкідливе грибкове захворювання рослин. Втрати врожаю щорічно становлять 20–30 %, а в окремих господарствах цілих 50–70 %. Пан Михайло розповідає, що перемогти цей вид хвороби дуже важко. Але після тривалих експериментів, садівник все ж знайшов спосіб, як врятувати рослину від цього зараження.

“Перше: це є гашене вапно, не пушонка, а дійсно гашене вапно. Друге: жовта глина, давати десь на 30% менше, ніж гашеного вапна. Далі, коли це розчинили, даємо мідний купорос, приблизно на відро 50 грам, ще раз розмішуємо і тоді додаємо трошки цементу”, – поділився з нами садівник.

Потім цією сумішшю потрібно покрити рослину і дерево буде врятоване, запевняє чоловік. Однак, розповідає садівник, трапляються випадки, що після процедури рік або два дерево може не плодоносити, але це не означає, що воно загинуло.

“А ось ці рани, якщо є, то потрібно замазати тією сумішшю і зробити свого роду бандаж. Якщо це не можна зупинити, тоді є вихід один: взяти пилочку і обрізати. Маленька гілочка дальше пуститься і знову виросте абрикоса”, – зазначив пан Михайло.

Весна до праці кличе. Щоб восени отримати багато корисних та смачних плодів, за деревами у саду потрібно ретельно та правильно доглядати, зауважує пан Михайло. Наробитися треба, але результат вас потішить.