Напередодні чистого четверга у Збаражі відкрили очисні споруди для води. Проблема очищення водостоків в райцентрі стоїть гостро ще з початку Незалежності – уся використана вода стікала в місцеві водойми, неабияк забруднюючи їх. Така ж ситуація у більшості райцентрів області. Ситуацію виправляють. Очисні споруди вже встановили у 4-ох районах області.
Мешканці Збаража уже десятки років живуть у середовищі екологічної катастрофи. Викиди у річку Гнізна призвели до забруднення води та повітря у місті, а це не лише обурювало збаражчан, але і відлякувало туристів історичного містечка. Відтепер усе зміниться – очисні споруди, що встановили у Збаражі за новими технологіями, дадуть можливість мешканцям почуватися безпечніше і насолоджуватись чистим довкіллям. Обслуговувати таку станцію буде три людини. Офіційний термін експлуатації новітнього обладнання – 5 років. Однак автор та розробник проекту стверджує, що період використання не є обмеженим, якщо правильно та бережно ставитись до нової техніки.
– Ми заселяємо біоту, що очищає стоки, даємо їй можливість сісти на носії. Так вода очищається. Тобто ті, що сидять на носіях – чекають, щоб їм дали їсти, – розповідає директор підприємства “Екологія”, автор проекту очисних споруд Андрій Капарник.
– Проблема очисних споруд говорилася ще з кінця 80-х років. Ще коли я ходив до школи, проблема очисних споруд постала ще тоді, – пригадує міський голова Збаража Роман Полікровський.
– З коштів фонду регіонального розвитку було виділено 14,5 мільйонів гривень, з місцевого бюджету – півтора мільйона гривень. Загальна вартість проекту – 16 мільйонів 800 тисяч гривень. Вписалися в 16 мільйонів 600 тисяч гривень, – каже голова Тернопільської ОДА Степан Барна.
За словами голови облдержадміністрації, зекономлені гроші підуть на вирішення інших проблем у Збаразькому районі. До слова, у Збаражі живе 14 тисяч мешканців.