додому здоров'я Найбільше хвороботворних бактерій накопичується на поверхні фруктів та овочів

Найбільше хвороботворних бактерій накопичується на поверхні фруктів та овочів

733

Спалах інфекційного захворювання на Гусятинщині став першим цьогоріч за своїм масштабом. Проте збудники інфекції чатують на нас не лише за столами з м'ясними стравами. Медики звертають увагу людей на продукти, які влітку ми їмо щодня – на овочі та фрукти і закликають їсти їх, добре вимивши чи навіть ошпаривши кип'ятком.

Прямий шлях до інфекційних отруєнь – немиті руки чи продукти, брудний посуд. Найбільше хвороботворних бактерій накопичується на поверхні фруктів та овочів, тому її варто ретельно очищати. Особливо, якщо їх їстимуть діти. Виноград зі шкіркою може спровокувати шлункові розлади. Ще краще, кажуть медики, ошпарювати овочі та фрукти гарячою водою.

Богдан Марків, заступник начальника управління Держсанепідемслужби у Тернопільській області: "А персики краще навіть на короткий період в ту воду, яка перекипіліа і має 80-90 градусів, на кілька хвилин кинути. В них бархатна поверхня, на якій можуть бути мікроорганізми".

Причиною отруєнь і кишкових інфекцій може стати і джерело життя – вода. Вода з водогону проходить знезараження, її, якщо не озонують, то принаймні хлорують. Вода з джерел та криниць – рулетка.

Богдан Марків, заступник начальника управління Держсанепідемслужби у Тернопільській області: "В нас по статистиці понад 40% сільської води, яка береться з криниці, не відповідає вимогам. Джерела є такожж різного гатунку. Дуже небезпечно, якщо криниці неглибокі, мають 6-8 метрів, і джерела, коли йдуть масивні опади. Поверхнева вода може попадати в ці джерела. Таку воду перед вживанням слід кип'ятити".

Збудники кишкових інфекцій чатують на нас і у річковій, озерній, морській воді, яку можна ненавмисне ковтнути. Та й загалом після купання у відкритих водоймах обов'язково треба прийняти душ.