Завершилася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання. На Тернопільщині участь у тестуванні візьме більше 7 тисяч абітурієнтів. Найбільше зареєстрованих на ЗНО з української мови і літератури. До 19 березня цьогорічні абітурієнти ще мають можливість внести зміни у реєстраційні дані.
Цьогоріч предмети-лідери за кількістю зареєстрованих на ЗНО будуть гуманітарні. Найбільше за минулі роки, майже 2 тисячі абітурієнтів, обрали тестування з англійської мови. Лідирує цьогоріч також історія України. На це тестування зареєструвалося понад 4,5 тисячі, тоді як на математику більше 4 тисяч вступників. Найменше охочих складати ЗНО з іспанської мови – лише 9. Обробка документів в Івано-Франківському регіональному центрі триває. Це ті листи, які надійшли в останні дні реєстрації.
– Переважна більшість абітурієнтів сертифікати вже отримали. Тепер потрібно їм лише перевірити чи всі дані сертифікатів відповідають тим, які є по персональних даних, по паспортних даних, по переліку навчальних предметів. Якщо щось не збігається, то потрібно перереєструватися. До 19 березня таке право має кожен із вже зареєстрованих учасників тестування, – розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.
Зараз абітурієнтам треба наполегливо готуватися до тестування, рекомендують організатори ЗНО. Цьогоріч при вступі бали за шкільний атестат матимуть невелике значення. Шкільні бали вже не будуть переводити у 200-бальну систему, а вираховуватимуть середній бал за 12-бальною системою. Вступ абітурієнта у виш тепер буде залежати насамперед від написаних на ЗНО тестів.
– Ота частка, четверта частина балів загального результата буде значно зменшена і весь результат буде припадати лише на суму саме зовнішнього незалежного оцінювання. Тому потрібно і продовжувати в школі навчатися, але одночасно готуватися і до предметів, які вони складають на тестуванні, – каже Юрій Шайнюк.