додому Новини Надавати психо-соціальну підтримку тим, хто потребує, навчали у Тернополі

Надавати психо-соціальну підтримку тим, хто потребує, навчали у Тернополі

695

vlcsnap-2015-02-10-18h58m12s148Якісно і вчасно надавати психо-соціальну підтримку тим, хто потребує, навчали у Тернополі. Проект успішно працює у Європі уже два десятки років. В Україні реалізовується вперше. Навчання працівників Червоного хреста, волонтерів і медиків відбувається за гроші Червоного Хреста Данії і за участю представника проекту.

– Датський Червоний хрест нам виділив гроші для того, щоб навчити нас. Поки що ми маємо одного тренера – Тетяну Магеру. Є наші дівчата, охоплено багато районів. В основному ті районb, де багато переселених осіб, де ширше поле діяльності. І ми це будемо поширювати далі, – розповіла голова тернопільської обласної організації Товариства Червоного хреста Олександра Бригадир.

Під час війни психо-соціальної підтримки потребують чи не усі.

– Ми бачимо, збільшується кількість жертв. Це і люди, які переміщені з зони АТО, це і поранені наші солдати, це і сім’ї, які залишилися без годувальників, це і жінки-вдови, і діти-сироти. Ми бачимо, що це – проблема є і поки що кінця ми її не бачимо. І чим швидше ми розпочнемо цю роботу, тим швидше суспільство адаптується до свого подальшого розвитку, – говорить тренер із психо-соціальної підтримки Тетяна Магера.

Сьогодні професії психолога, психотерапевта і медика актуальні, як ніколи. Фахівці стверджують, що повне усвідомлення після пережитого стресу настає лише за півроку. Не залишати постаждали наодинці зі своїми проблемами – завдання кожного.

Лариса Мисюк і сама може розповісти і навчити багато. Жінка очолює Ланівецьку районну організацію Червоного Хреста, двічі побувала у зоні АТО, не зі слів знає, у якому стані перебувають мешканці Сходу України.


– Я прийшла з досвідом, але на сьогоднішній день я хотіла б більше знань отримати. На сьогоднішній день наша районна організація і не тільки наша зустрічається з такими випадками, коли до нас в ЧХ звертаються матері, діти яких безвісти пропалі. Звертаються матері, діти яких в полоні. Коли вони приходять, і ти думаєш, а як правильно з тою людиною повестися, яке правильне слово її сказати, щоб її ще більше не поранити? – каже голова Ланівецької районної організації Товариства Червоного Хреста Лариса Мисюк.

Моделювання ситуацій, тести, перегляд і обговорення фільмів. Те, що вони досі робили, відчуваючи серцем, тепер матиме професійний підхід. Вони досвідчені, активні, готові удосконалюватись і навчати цьому інших.