додому Головні На Тернопільщину прилетіли зграї лелек, які після вирію потрапили не у весну,...

На Тернопільщину прилетіли зграї лелек, які після вирію потрапили не у весну, а у сніг і морози

1300

Тендітні лелеки після африканського тепла стають жертвами українського холоду. У село Залужжя Збаразького району прилетіли зграї лелек, які після вирію потрапили не у весну, а у сніг і морози. Птахи опинилися на межі виживання і їм на допомогу прийшли люди.

Вже кілька днів, як у Залужжя прилетіли лелеки. Прибули за календарем, однак зустрілися з негодою. Першими побачили бузьків місцеві жителі, адже вони оселилися поруч з людськими домівками.

Вони в трьох місцях тут були. Там були, там, коло млина. В трьох місцях вони так знаходилися, біля річки, бо річка дає тепло, знаєте,  і вони біля річки так гурмуються вночі, – каже мешканець с. Залужжя Збаразького р-ну ВАСИЛЬ ВОНС.

До такого сусідства люди та птахи вже звикли. Місцеві розповідають, що у їхньому селі перелітні у такій кількості вже бували, але з того часу пройшло чимало років. Орнітолог каже, що у такі ситуації єдиним порятунком для лелек стає людська небайдужість.  Проте з допомогою варто не перестаратися, аби не налякати птахів.

Не можна приходити ближче 10-15 метрів до них. Якщо ви бачите, що вони взагалі не реагують на людину, значить ситуація дуже важка. І можна тоді підходити, забирати тоді їх навіть у приміщення, давати їм їсти, зігрівати/  Їжею може бути свіжа риба, може бути морожена, але тільки розігріта. Ну, жаби, то це нереально щоби їм дати. Можна давати шматочки м’яса, але не дуже великі. Вони можуть їсти і ту іжу, яку їдять свійські тварини. Це може бути і зерно, це може бути навіть хліб, – розповідає орнітолог ЛЮБОВ ШЕВЧИК.

Загроза для лелек існує, а найбільше тоді, коли вони ослаблені, у такому стані вони можуть і загинути, додає спеціаліст.

Найсприятливіша температура – це денна температура вище 10 градусів. Вночі вона може бути і нижчою. Але вони можуть перенести наші умови, якщо вони будуть ситі. Тому головне зараз дати їм їсти. Якщо вони будуть ситі, то вони переживуть ці несприятливі умови, – розповідає орнітолог ЛЮБОВ ШЕВЧИК.
Люди вірять, що попри тендітність лелеки зможуть бути сильними та подолати українські холоди.