додому АТО На Тернопільщині підсумовують проведення перших трьох хвиль мобілізації

На Тернопільщині підсумовують проведення перших трьох хвиль мобілізації

597

vlcsnap-2014-12-17-11h00m07s87Під час мобілізації військовозобов’язані не можуть змінювати місце проживання без дозволу із військкомату. Громадянам нагадують, що це передбачено в Українському законодавстві. Чи буде ж найближчим часом четверта хвиля мобілізації – вирішувати Президенту України. Тим часом на Тернопільщині підсумовують проведення перших трьох хвиль, а також осінню призовну кампанію 2014 року.

Тернопільський обласний військовий комісаріат підсумував проведення трьох мобілізацій та осінній призов строковиків. Попри те, що юнаків призовного віку на строкову службу в армію цієї осені не відправляли, молодь від 18 до 25 років викликали у Тернопільські військкомати. Там працювали комісії, визначали придатних до служби, надавали відстрочки хворим, тим хто навчаються та за сімейнимии обставинами. Працювати довелося, кажуть, нелегко.

– Назву вам цифри – призову підлягало, виклику на призовні комісії підлягало приблизно 14 тисяч чоловік по області – з них 7,5 тисяч не з’явилися за повістками для проходження медичного обстеження і проходження на призовну комісію, – розповідає т.в.о. віськового комісара Тернопільського обласного військкомату Андрій Миськів.

ЧИТАТИ ТАКОЖ:   Змінити прописку чи поїхати за кордон, якщо тобі від 18 до 60 – тільки із дозволу військкомісаріату

Пошук призовників, які уникали відвідин військккомату, нині шукають правоохоронці. Складною виявився і процес мобілізації у зв’язку із військовими діями на сході України. Попри наявність добровольців виявилося й чимало втікачів, особливо на третій мобілізації. Андрій Миськів наводить приклад.

– 5 вересня, в ході оповіщень військовозобов’язаних, у селі Дибче із 60 виписаних повісток не вручено жодної. За інформацією, отриманою від голови селищної ради та місцевого населення, з 60 військовозобов’язаних 47 вибули закордон. В період з 1 по 5 вересня. 8 за вказаними адресами не проживають, п’ятьох місце перебування на даний, на той час було невідомо. Це я взяв тільки один випадок. Випадків таких було дуже багато, повірте. Шкода, що в одній із самих патріотичних областей України такий стан справ, – каже Андрій Миськів.


Те, що люди попереїжджали, зокрема, за кордон – сьогодні справжня проблема. При цьому у законодавстві України прописано, що під час мобілізації зміна місця проживання без відома військкомату є незаконною.

– Є закон України про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Тут стаття 22, це є обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації. Частиною 6 статті 22 передбачено. Громадянам, які перебувають на військовому обліку, з моменту оголошення мобілізації забороняється зміна місця проживання без дозволу відповідних посадових осіб.  Нічого нового ми не придумуєм, розумієте. Раніше так і було, коли людина перепрописувалася, міняла місце проживання, вона повинна була в семиденний термін повідомити про зміну місця проживання, – говорить т.в.о. віськового комісара Тернопільського обласного військкомату Андрій Миськів.

Іван Крисак: Колись був паспортний стіл, була людина, яка відповідала, реєструвала, заставляла показати військовий білет, заставляла піди відмітить і так далі. Тобто ці функції були покладені, вони десь з часом стерлися і сьогодні крайніх немає.

Андрій Миськів: Були начальники облікових столів, розумієте. В кожній селищній раді були начальніки військово-облікових столів, які займалися іменно, чисто військово-зобов’язаними, військовим обліком. Вони робили постійно звірки з військовими комісаріатами, вони повідомляли про зміну місця проживання, про зміну місця перебування. Зараз, на жаль, таких людей практично не залишилося, начальників військово-облікових столів, на жаль, вже немає.

– Скажем, ми десь втратили цей контроль, і в нас на сьогоднішній час дійсно проблеми. Ви тільки що почули – 7,5 тисяч людей не явилися пройти медкомісію. Ніхто їх не забирає у зону АТО, – каже Іван Крисак.

Тим часом обласний військкомат готується до можливої четвертої хвилі мобілізації, проте щодо її проведення наразі розпоряджень немає. Відповідне рішення може прийняти лише Президент України