додому Новини На Тернопільщині аграрії вирощують зернові культури, використовуючи новітні технології

На Тернопільщині аграрії вирощують зернові культури, використовуючи новітні технології

1214

vlcsnap-2016-06-24-15h11m01s795На Тернопільщині аграрії створюють максимально сприятливі природні умови для зернових культур, використовуючи новітні технології No-Till і Mini-Till. Такий спосіб посіву дає непоганий результат – коефіцієнти кущення рослин збільшуються у кілька разів.

Для кращого результату врожаю, тернопільські аграрії ризикнули використати нові технології обробітку землі чи. Наразі результат виявився успішним. Технологія Mini-Till покликана оптимізувати врожайність, підтримуючи при цьому врожайність ґрунту та мінімізуючи ерозію. В окремих випадках застосовується технологія нульового обробітку ґрунту – No-Till: пшениця сіється після озимих ріпаку та сої без переорювання ґрунту. Добрива вносяться до ґрунту за допомогою спеціального обладнання або із використанням посівної техніки. Допоміжні добрива зазвичай додаються до складу засобів із захисту рослин.

Працівники одного із аграрних підприємств, що успішно працює на Тернопільщині, уже кілька років експериментують зі способом посіву зернових культур. Цьогоріч частину зернових, зокрема 30% від усіх посівів пшениці, сіяли розкиданим способом з допомогою розкидачів.

– Ми пішли далі. І окрім того, що ми її розкидали – ми її лущили зверху. Ми просто розкидали озиму пшеницю і залишили на поверхні грунту. Тобто зробили максимально дикі умови. Саме основне, що я хотів показати до чого ми прийшли – все коріння живе і все у мікроризі. Ячмінь, як правило, куститься – ну максимум одиниця. Якщо ви сієте 5 мільйонів. то получаєте 400 колосків, а тут – 12, – розповів операційний директор аграрного підприємства Віктор Кухарчук.

Для посіву культур розкиданим способом, аграрна компанія закупила спеціальну техніку, на яку витратили 11 мільйонів доларів. Наразі ячмінь та пшениця зійшли і результат виявився позитивним. Про кінцевий висновок родючості врожаю можна буде говорити після його повноцінного дозрівання.