додому здоров'я На Тернопільщині від переохолодження загинуло 2 людини, ще 4 потрапили до лікарень

На Тернопільщині від переохолодження загинуло 2 людини, ще 4 потрапили до лікарень

608

 

Двоє людей загинуло, четверо потрапило до лікарень через переохолодження на Тернопільщині. Тим часом на вихідні синоптики передають штормове попередження. У суботу та неділю очікують пориви південно-східного вітру 17-22 м/с, хуртовини, налипання мокрого снігу на лініях електропередач та зв'язку, ожеледь, на дорогах ожеледиця, снігові замети. Температура повітря вночі 15 грудня становитиме 10-12 морозу, вдень 1-3 морозу. В неділю, сімнадцятого грудня, вночі синоптики прогнозують 1-3 морозу, вдень від одного морозу до одного градуса тепла.

На Тернопільщині від переохолодження загинуло дві людини в Підволочиському та Борщівському районах. Ще четверо потрапили до лікарень: двоє у Кременецькому, по одній людині – у Шумському та Монастириському районах.

– Фактори, які впливають на відмороження, – це низька температура, вітер, вологість, довготривале перебування на вулиці. Відіграє особливу роль вологість, бо вона підсилює тепловіддачу, тоді проходить зниження тканинної температури і порушення кровообігу. До переохолодження призводить також ослаблений імунітет, крововтрати, перевтоми, виснаження, авітаміноз, гіпоксія, – пояснює в.о. завідувача віділення термічної травми та пластичної хірургії Тернопільської лікарні швидкої допомоги Ярослав Головатий.

При закладах охорони здоров'я Тернопільщини діють пункти обігріву. Минулого року до таких пунктів звернулося більше півтисячі людей.

– В нас в області функціонує при територіальному управлінні Міністерства надзвичайних ситуацій в Тернопільській області пересувний пункт обігріву, який при потребі може бути використаний для обігріву тих чи інших людей. Він в минулому році функціонував. В нас він був розгорнутий в парку Шевченка біля озера, де могли люди підійти, обігрітися, випити чаю, не тільки безпритульні, а й любий прохожий зайшов, обігрівся, – розповідає начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА Василь Майка.

Наразі такого пересувного пункту в парку Шевченка у Тернополі немає потреби розгортати, каже Василь Майка, бо на вихідні в області потепліє. Взимку вдвічі збільшується вуличний травматизм, тому медики радять людям бути обережними, не поспішати, коли слизько, та звертати увагу на взуття. Найбільше, кажуть у травмпункті Тернопільської лікарні швидкої допомоги, травмуються на тротуарах і на сходах будинків, підприємств, організацій.

– Ми бачимо, що зараз сходи в офіси, сходи в будинках не пристосовані до того, щоб люди пересувалися, коли йде сніг і слизько. Тому думаю, що власникам цих підприємств, установ і організацій треба подбати і передбачити те, що в такий зимовий період, як у нас, можуть бути травми, коли люди заходять до підприємств і виходять, – каже лікар-травматолог Тернопільської лікарні швидкої допомоги Тетяна Ганич.

Товщина льоду на Тернопільському ставі сьогодні становить 10 сантиметрів. Рятувальники наголошують: коли на кригу виходить одна людина, то безпечна товщина має бути не менше – 5-7 сантиметрів, для кількох осіб – не менше 15-ти сантиметрів.

– Особливо хотілося застерегти дітей, що для масових ігор крига повинна бути товщиною не менше 25 сантиметрів, щоб обов'язкоо перед тим, як щось робити чи розгортати якийсь спортивний майданчик для катання на коньках, треба перевірити товщину криги у декількох місцях, – радить начальник рятувально-водолазної служби Тернопільщини Василь Козак.

Бути обережними та дотримуватися всіх правил дорожнього руху закликають і працівники Державтоінспекції. Якщо є можливість, при складних погодних умовах взагалі не виїздити на дорогу, особливо не вирушати в далекі поїздки.