додому здоров'я На Тернопільщині почастішали випадки укусів домашніми улюбленцями

На Тернопільщині почастішали випадки укусів домашніми улюбленцями

615

На Тернопільщині почастішали випадки укусів домашніми улюбленцями. Медики кажуть, влітку активніші не тільки люди, а й тварини. Собаки, коти і навіть маленькі хом’ячки є носіями численних інфекцій. Останнім часом до медиків звертаються тернополяни, які потерпіли через укуси тварин, найбільше собак. Лікарі радять, аби убезпечитись від важкої недуги – сказу, необхідно найперше щепитись.

На Тернопільщині продовжують реєструвати випадки захворювання тварин на сказ. Особливо неблагополучними є  Шумський, Кременецький, Бережанський, Борщівський та Тернопільський райони. Вони розташовані поблизу лісів, де дикі тварини контактують із свійськими. Зі слів медиків, найчастіше людей кусають собаки, на другому місці коти, далі хом"ячки. В останні місяці кількість укусів гризунами на Тернопільщині збільшилась майже на вісім відсотків.

Михайло Процайло, завідувач відділення травматології Тернопільської обласної дитячої лікарні: "Дитинка бавилася з мишкою. Мишка загинула. Дитина була зовсім не щеплена. І ми проводимо весь курс щеплень: від сказу, і від правця. Це велике навантаження на організм. Ви знаєте, що ці препарати дорогі. Це не вітаміни, які вводимо в організм. Зараз кількість укусів бродячими  собаками збільшилася. Тепла пора року. Вони бігають по посадках, по парках цілими такими зграйками і діточок кусають".

Медики та інфекціоністи наголошують: якщо вас вкусив собака, кіт, гризун чи інша тварина, потрібно негайно звернутися до лікаря. Після укусу людині роблять шість уколів проти сказу. Але призначають болючу процедуру не всім. Якщо тварина щеплена чи впродовж десяти днів від моменту укусу, сказу не виявлять, процедуру не проводять.

Михайло Процайло, завідувач відділення травматології Тернопільської обласної дитячої лікарні: "Перша медична допомога  – це безумовно промити ранку мильним розчином, і якщо є можливість, обробити місце укусу розчином  люголя або йоду. Ніяка зеленка, ніякий спирт не допомагають! І негайно звернутися в перший медичний заклад, який є під рукою, щоб ми визначили, який тим лікування дитині назначити. Ніколи не можна цю тваринку, яка вкусила, вбивати. Ця тваринка повинна бути під наглядом мінімум 10 днів. А потім, після цього терміну, коли буде ветеринарне заключення , можем поступати з тою твариною на свій розсуд".

До сьогодні  лікування проти сказу немає. Аби попередити можливі летальні випадки, медики радять щепитись, а в побуті уникати контакту з невідомими тваринами, не годувати та не ловити диких тварин. Варто бути уважним, навіть з домашніми улюбленцями.