Очевидці кажуть: тут вирубують дерева вже кілька днів. Людям працівники нічого не пояснюють і жодних документів не показують. Тому активісти звернулись за допомогою до правоохоронців, екологів і журналістів.
Активіст і спортсмен тернополянин Микола Шаравський не лише про власне здоров'я дбає, а й про навколишнє середовище. Тому сам не засмічує, і іншим нищити не дасть. Вже кілька днів воює з робітниками, які рубають дерева у сквері на перетині вулиці Шептицького і провулку Цегельного.
Микола Шаравський, тернополянин: "Згідно викопіювання, тут пустир. Але його засадили. Десь з 2007-2008 року. Тут "Спецбуд" і я. Такі дерева як ялина, сосна, береза, яблуня, груша. Я з собою не заберу. Буде для мешканців, для мене, людина біля річки в затінку прийде, посидить".
Під частиною з цих дерев посидіти не доведеться. Вони самі полягли від людської руки. Вирубувати почали минулого тижня. Продовжували і сьогодні вранці. Коли на місце події приїхала наша знімальна група, ні працівників, ні інструментів там не було. Микола Шаравський вирішив боротись активно. Викликав екологів, написав заяву у прокуратуру. Сьогодні викликав міліціонерів. Люди бояться, аби там не почали будівництво.
Микола Шаравський, тернополянин: "Згідно з Земельним кодексом, стаття 121, приватну власність тут ніяк не могли дати, бо немає. Якщо приватний будинок є, то в кількості до 10 соток, якщо під дачу – 13. Якщо під ведення сільського господарства – до 2 га. Але то є місто".
Про будівництво мова не йде, запевняють міські урядники, а от ринок, зокрема стихійна торгівля, до очищення території справді причетні.
Людмила Гринчишина, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології Тернопільської міськради: "Дана ділянка є проблемною для нас, тому що систематично, особливо восени, там відбувається стихійна торгівля овочево-баштанними культурами. Наші торговці своїми неправомірними діями зумовлюють засмічення цієї території. Це є прибережна смуга річки Серет".
Аби сміття не ховали у хащі, комунальники вирішили очистити територію. Тому запевняють, робота під контролем екологів.
Людмила Гринчишина, головний спеціаліст відділу благоустрою та екології Тернопільської міськради: "На сьогоднішній день там проводиться розчистка самосіву… Самосівом вважаються рослини, деревні, чагарникові, які мають в діаметрі прикореневої шийки до 5 см…. Тобто ті, які не є спеціально посаджені, тобто виросли самосівом. А навіть якщо виросли самосівом, але мають в діаметрі більше, вважаються повноцінними деревами".
Подібні роботи в Тернополі при потребі проводять і на інших територіях, кажуть комунальники.