додому політика На громадській раді при Тернопільській ОДА обговорили ситуацію в країні напередодні саміту...

На громадській раді при Тернопільській ОДА обговорили ситуацію в країні напередодні саміту у Вільнюсі

635

Нинішню ситуацію в Україні напередодні саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі та подальші дії у випадку підписання чи непідписання угоди про асоціацію України із Євросоюзом обговорили сьогодні на засіданні круглого столу громадської ради при обласній державній адміністрації. Учасники засідання висловили своє бачення перспектив євроінтеграції.

Перспективи євроінтеграції учасники круглого столу бачили по-різному, проте зійшлись на одному: Україна повинна стати європейською державою насамперед за рівнем життя.

Павло Федик, уповноважений представник фракції Партії регіонів: "Якщо ми хочемо жити за європейськими стандартами благополуччя, добробуту, то ми повинні і працювати по-європейськи. Тобто, з вищою продуктивністю праці, з вищою інтенсивністю праці, з відповідальним відношенням до праці, без корупції, без крадіїв, без кумовства".

Президент України обрав позицію продовжувати євроінтеграцію, але треба рахуватись з внутрішьоекономічними процесами в Україні, пояснюють учасники круглого столу. Його позиція – економічний прагматизм, а підготовку документів він призупинив, аби отримати гарантії щодо відшкодування витрат, які несе за собою цей процес.

Юрій Лубкович, начальник управління з суспільно-політичних питань та інформаційної діяльності тернопільської ОДА: "Коли Уряд і Президент отримали вимоги МВФ, відповідно, економічні аналітики пропрацювали ці позиції, і вони зрозуміли, що ближчим часом на сьогоднішіній день економічна ситуація, яка склалась в державі, вона не може витримати цих викликів. Перш за все, треба говорити про це прямо, це вимоги про замороження соціальних виплат, це замороження зарплатні і це є підвищення тарифів на газ для населення на 40%".

Майбутнє України як учасника окремої геополітичної конструкції, бачить заступник міського голови Леонід Бицюра. Така спроба, проте неефективна, вже була – так званий  ГУАМ, створений на базі Грузії, України, Азербайджану та Молдови.

Леонід Бицюра, заступник міського голови Тернополя: "Україна, звичайно що, мала би найбільше вигід, якби стала центром альтернативної геополітичної структури, і це очевидно. Оскільки Євросоюз і геополітична конструкція на базі Росії, вони мають, і це зрозуміло, більше недоліків для України".