Софія, харків’янка, донька залізничників, ділиться: “Батько розповідав, коли він їздив в евакуаційних поїздах та ще щось, він міг відзвозити до інших міст, то були такі випадки, коли він міг попасти під обстріл, або їхав в тому місті, де був обстріл дуже сильний. Він по всій Україні їздив і ми з мамою не знали де він взагалі, в якому місті, дуже важко було”.
У таборі “Залізна зміна”, окрім Олі та Ореста, є ще понад 200 учасників. В унікальному проєкті беруть участь діти, зокрема, залізничників, ті, які пройшли фільтраційні табори, а також хлопці і дівчата, які внаслідок російської агресії та військових дій втратили домівку. Тут вони мають можливість безкоштовно проходити навчання за такими напрямками як спортивна, медична, військова, патріотична, лідерська та кіберпідготовка. Окрім цього, у рамках проєкту діти подорожують містами України.
Тетяна Трофимюк, координаторка проєкту “Залізна зміна”, каже: “Протягом 12-ти днів ми їздимо різними містами України: Тернопіль, Чернівці, Івано-Франківськ, Львів, Ужгород і в кожному місті ми проводимо квести, тренінги. Ми намагаємось всебічно їх розвивати”.
Тернопіль зустрів гостей дощем та холодом, утім це не завадило дітям отримати приємні враження від нашого міста.
Координатори проєкту “Залізна зміна” сподіваються, що такі корисні ініціативи для дітей стануть поштовхом у їхнє майбутнє й вони зрозуміють, що Україна прекрасна країна, за яку варто боротись та розвивати.