додому духовність “Миттєвості нашого життя” – фотовиставка під такою назвою відкрилася у Тернополі

“Миттєвості нашого життя” – фотовиставка під такою назвою відкрилася у Тернополі

1587

vlcsnap-2015-06-24-16h11m15s176“Миттєвості нашого життя” – фотовиставка під такою назвою відкрилася у Тернополі. В Українському домі “Перемога” свої роботи представили діти-підопічні Хмельницького Обласного Благодійного Фонду “Карітас”. Дітей та молодь з малозабезпечених, кризових, неблагонадійних сімей навчали фотосправі, а найкращі роботи показують на виставках.

Андрій Аніськов фотографувати почав ще у шість років. Він – син фотографа, його батько, Сергій Аніськов, став тренером для дітей підопічних Хмельницького Обласного Благодйного Фонду “Карітас”. Сьогодні фото хлопця теж представлене на виставці.

– Що тобі подобається фотографувати? Живих людей. Чому? Вони рухаються, вони можуть говорити, вони мене можуть почути. А емоції ти встигаєш їхні зловити? Я тільки можу близьких людей фотографувати з емоціями, – каже АНДРІЙ АНІСЬКОВ, учасник фотовиставки “Миттєвості нашого життя”.

Волонтерський проект “Миттєвості нашого життя” почав діяти при хмельницькому “Карітасі” ще восени 2012 року. Фотографи безкоштовно навчали дітей теорії та практики фотографування.

– Показати їм, що є фотомистецтво, приєднання до культури і також, щоб у майбутньому діти могли собі заробляти на хліб. Це діти зовсім інших категорій. І в них є своє бачення. Я завжди рекомендую їм знімати у своєму середовищі. У них є трошки інше бачення і це є нормальний процес, – вважає СЕРГІЙ АНІСЬКОВ, фотограф, тренер проекту “Миттєвості нашого життя”.

Самі діти розповідають: навчання було цікавим і дало результати.

– Мене навчили фотографувати у фотошколі. Я вперше взяла фотоапарат, мені сподобалося фотографувати, я ходила на заняття майже рік і фотографувала, – каже ОЛЕНА, учасниця фотовиставки “Миттєвості нашого життя”.

Виставка цих робіт у Тернополі вже четверта. Фото вже бачили у Хмельницькому, Івано-Франківську, Києві. Готувалися до виставки діти самостійно: придумували оформлення, назви робіт.

– Ці діти отримали шанс на успіх. Вони змогли реалізувати свої творчі здібності. Це дало можливість їм підняти свою власну самооцінку у своїх очах, очах товаришів, знайомих, колег. Дуже багато позитивних змін. Діти стали більш впевненими, мужнішими. Ця можливість досягати успіху навіть завдяки мистецтву фотографії, додала їм нових можливостей і дала можливість самореалізуватися в житті, – розповідає ДАРІЯ ІВАНІШИНА, психолог Хмельницького обласного благодійного фонду “Карітас”.