додому Головні Міноборони: 40 тисяч юнаків призвати на строкову службу і провести три хвилі...

Міноборони: 40 тисяч юнаків призвати на строкову службу і провести три хвилі мобілізації у 2015

625

vlcsnap-2014-12-24-17h41m43s5340 тисяч юнаків призвати на строкову службу і ще провести три хвилі мобілізації – такі наміри у Міністерства оборони і у Ради національної безпеки України на 2015 рік. В Тернопільському обласному військкоматі ці озвучені рішення поки не коментують, обіцяють це зробити, коли матимуть чітку інформацію з відповідними роз’ясненнями і вказівками у себе.

Через бойові дії на Сході із весни 2014 року в Україні, аби захиститись від військової агресії, провели три хвилі часткової мобілізації. Стільки ж планується провести їх у наступному році. Про це розповів секретар РНБО Олександр Турчинов, підсумовуючи засідання ради нацбезпеки 20 грудня. Нові мобілізації військовозобов’язаних дозволять відпустити додому тих, хто будучи мобілізований раніше вже захищав країну протягом року, каже чиновник.

– Заплановано в 2015 році, що всі, хто не буде мати бажання підписати контракт на продовження служби уже як контрактнік, будуть поетапно, я підкреслюю поетапно, звільнятись з лав Збройних сил і Національної гвардії тощо. В той же час планується в 15 році, тому що ми ж не можемо армію залишити без військових, планується в наступному році три хвилі мобілізації, – говорить секретар РНБО Олександр Турчинов.

У Тернополі люди про можливі нові хвилі мобілізації говорять по різному.

– Нехай подивляться ці керовніки, які сидять там нагорі, як вони продають зброю, озброєння, всьо туда, росіянам, особливо тому Путіну, я можу сказати, що він натуральне Х., продають зброю, а вже з цьої зброї наших вбивають. То навіщо нас кидати в окопи? Годувати тих вошей? Хворіти? Для чого? Нехай припинять тут продавати зброю, тоді ми підем і другий, і третій раз.

– Наверное нужна. Я вообще-то из Луганска, я переселенка, я сюда попала по той беде, которая там происходит. Мне кажется, это надо, может быть, добровольно. Те люди, которые там были, хотят остатся – пусть там остаются. Ну а тащить туда силой людей, которые не хотят туда идти – лучше не надо.

– Захищати свою землю звичайно потрібно завжди, але як показує досвід інших країн, що ефективніше, коли це роблять професіонали, підготовлені люди, а не взяти там не підготовлених якихось студентів чи забрати татів від дітей, які ніколи в житті не тримали зброю, не знають як нею користуватися і посилати їх в бойові умови, в бойові дії.


– Я цілком не проти мобілізації, яка би там не була четверта хвиля, але просто зрозумійте, наприклад суто моя думка в тому, що якби воно щось давало і щоб був би якийсь результат. Буде нехай четверта, п’ята хвиля, скільки б не було і не поверталося, особисто я не бачу зараз ніякого результату. Потрібно робити щось більше, тому що мобілізація – це таке враження, тільки вигляд того, що щось робиться.

Так чи інакше, за рішенням РНБО у 2015 році планують три хвилі часткової мобілізації. Першу з них орієнтуються почати 20 січня й вона триватиме 90 днів. Тим часом у Міністерстві оборони говорять про проведення наступного року призову на строкову військову службу. Як повідомляє речник Міноборони Вікторія Кушнір, до армії призвуть 40 тисяч юнаків віком від 18 до 27 років. (Раніше строковиками ставали хлопці не старше 25-річнного віку).

– Новобранці пройдуть підготовку у п’яти навчальних центрах Збройних сил України в містах Полтава, Житомир, Васильків, селищі міського типу Десна та Старичі. Після чого повністю замінять військовослужбовців строкової служби в пунктах постійної дислокації військових частин. Це будуть служби тилу та резервні частини. В зону проведення антитерористичноїоперації військовослужбовці строкової служби направлятися не будуть, – говорить речник Міністерства оборони України Вікторія Кушнір.

Також в Україні у 2015 році планується залучити близько 10 тис людей для проходження військової служби за контрактом. В Тернопільському обласному військкоматі озвучені рішення РНБО і Міноборони поки не коментують. Зроблять це, коли матимуть у себе чітку інформацію з відповідними роз’ясненнями і вказівками.