додому надзвичайне Міністерство надзвичайних ситуацій та Державну інспекцію техногенної безпеки об’єднали в єдину Державну...

Міністерство надзвичайних ситуацій та Державну інспекцію техногенної безпеки об’єднали в єдину Державну службу України з надзвичайних ситуацій

600

Міністерство надзвичайних ситуацій та Державну інспекцію техногенної безпеки об'єднали в єдину Державну службу України з надзвичайних ситуацій. Це буде окремий орган виконавчої влади, що підпорядковуватиметься Кабінету міністрів Україні. Реорганізація не спричинить скорочення чисельності працівників обох відомств, таке об'єднання покращить стан техногенної та пожежної безпеки, запевнив перший заступник голови Державної інспекції техногенної безпеки України Іван Кріса перебуваючи на Тернопіллі.

24 грудня 2012 року Президент України підписав указ про реорганізацію Міністерства надзвичайних ситуацій та Державної інспекції техногенної безпеки України у Державну службу України з надзвичайних ситуацій. Нове міністерство виконуватиме ті ж завданням, що й раніше, проте "Запобігати, рятувати і допомогати" тепер будуть єдиними зусиллями і спільною технікою.

Іван Кріса, перший заступник голови Державної інспекції техногенної безпеки України: "Була спільна задача "Запобігти, врятувати, допомогти" і Державна інспекція технобезпеки в більшості займалась запобіганням, а Територіальне управління з питань надзвичайних ситуацій – рятування і допомога людям, зараз вони цю задачу будуть виконувати разом. Я думаю, це практично покращить стан і техногенної і пожежної безпеки і в цілому цивільного захисту області".

Тернопільські рятувальники переконані, що таке об'єднання допоможе насамперед оновити інженерну техніку, без якої складно під час надзвичайних ситуацій. Снігові замети у грудні 2012 ще раз це підтвердили.

Євген Лукавий, начальник Територіального управління МНС України в Тернопільській області: "В нас єдиний в області інженерна техніка БАТ 2, на жаль вийшов з ладу в перші дні роботи, цій машині 28 років і в короткі терміни зремонтувати складно, навіть запчастини знайти на території області дуже важко".

Реорганізація – непростий період, вважають рятувальники. Проте, сподіваються, що ймовірного скорочення людей все таки не буде.

Василь Майка, начальник управління з надзвичайних ситуацій Тернопільської ОДА: "Ніхто не піде на руйнування, міняються назви, я вважаю, відповідно буде кращий підбір кадрів, тому що треба буде пройти переатистацію, підчитати, я вважаю, що це тільки на позитив, ну а час покаже звичайно".

Практично втілити реорганізацію управлінь вдасться у першому півріччі цього року, запевнив перший заступник Голови Державної інспекції техногенної безпеки України Іван Кріса.