додому Головні Мешканці Великоберезовицької громади розповіли, яких змін потребують у період повномасштабної війни

Мешканці Великоберезовицької громади розповіли, яких змін потребують у період повномасштабної війни

713
На телеканалі TV-4 стартував новий проєкт про громади Тернопільщини. У сьогоднішньому випуску ми розкажемо про наймолодшу громаду у Тернопільські області, яка за чотири роки періоду свого існування, два з яких під час повномасштабного вторгнення, активно розвивається. У час війни попри допомогу військовим та сім’ям загиблих захисників у громаді гостро постало питання збільшення укриттів для шкіл садочків. Як його спільними зусиллями планують вирішувати – у матеріалі. 
Великоберезовицька територіальна громада – наймолодша на Тернопільщині. Станом на 2020 рік тут проживало більше двадцяти трьох тисяч людей. У короткий термін громада набула чималого досвіду, адже близько двох років жили у відносно мирний час, а далі – повномасштабне вторгнення, яке принесло нові виклики.

– Тільки на цей рік ми прийняли 12 програм на підтримку військових частин і ми відповідно під цю програму передаємо субвенцію і на кожну військову частину відповідно до їх запитів. Окрім того є програма підтримки територіальної оборони, на яку ми виділили 5 мільйонів в цьому році і також по тій програмі фінансуємо ті придбання і передаємо актом на Збройні сили, – каже голова Великоберезовицької громади АНДРІЙ ГАЛАЙКО

Окрім допомоги фронту, Великоберезовицька громада долучається до підтримки своїх жителів, які зараз воюють. Допомагають і сім’ям загиблих героїв, розповідає Андрій Галайко.

– Ми виплачуємо допомогу по заявах поранених по 10 тисяч, іншим військовим, які служать по 5. Також у нас діє програма, де сім’ям загиблим ми щомісячно виплачуємо по три тисячі гривень. Ну ще будемо переглядати, бо попередні роки було дві, зараз три то на наступний рік переглянемо, – розповідає АНДРІЙ ГАЛАЙКО

Наразі у громаді є 32 сім’ї, чиї рідні загинули на війні і вони потребують допомоги як фінансової, так і психологічної.

З початком повномасштабної війни у громаді виникли і інші виклики. Про них нам розповіли самі жителі Великоберезовицької громади.

– Першочергово я б бажала, що в громаді була школа більша. Тому що в нас дуже грані педагоги, а школа маленька, не знаю як зараз, але раніше була в садочку.

– Вирішення потребує укриття, оскільки наші діти бігають зі школи в укриття садочок. Укриття, яке будується, то надіємося воно скоро добудується.

– Я вам не можу сказати, бо проживаю тут зовсім недавно.

– У нас навчається дуже багато дітей військовослужбовців і є дитина, яка втратила батька на цій війні, і цим дітям приділяється належна велика увага.

Серед найважливіших і найважчих завдань , які постали перед громадою – завершення побудови школи у селищі Велика Березовиця. Тут 1 300 дітей шкільного віку, але наразі навчаються вони в приміщенні колишнього дитячого садка. Заняття відбуваються у дві зміни.

З такою проблемою, як замале приміщення для великої кількості дітей шкільного віку стикнулася і Білецька територіальна громада. Голова Дмитро Малик поділився напрацюваннями і намірами: розповів, що вони наразі розглядають кілька варіантів, щоб реалізувати свої плани.

– Ми напевно будемо і за свої трошки кошти будувати за продаж наприклад земельних ділянок і за одно хочемо залучити інвесторів, каже голова Білецької Громади ДМИТРО МАЛИК

Андрій Галайко розповідає, що попри війну громада розвивається. Цьогоріч розпочалася реконструкція дитячого садка у селі Петриків, який не працював 20 років, тривають роботи над добудовою школи у Великій Березовиці. Якщо усі плани реалізуються, то дітям не доведеться їздити із селища до найближчих навчальних закладів Тернопільської громади.