додому Новини Мешканці тринадцяти тернопільських будинків отримують цілодобово гарячу воду

Мешканці тринадцяти тернопільських будинків отримують цілодобово гарячу воду

1379

Мешканці тринадцяти тернопільських будинків отримують цілодобово гарячу воду. І це тільки початок. Щомісяця таких будинків ставатиме більше. Усе завдяки індивідуальним тепловим пунктам, які поетапно встановлюють у тернопільських багатоповерхівках. Сьогодні уже працює 87 таких ІТП, 19 з них подають гарячу воду цілодобово. Мешканці за встановлення таких пунктів не платять, їх монтують за грантові гроші Світового банку реконструкції та розвитку та міжнародних компаній. Разом з ІТП встановлюють і прилади обліку тепла, завдяки яким тернополяни оплачуватимуть лише за фактично спожите тепло.

Марія Петрівна живе у сьомому будинку, що на вулиці Купчинського у Тернополі, вже понад 30 років. Жінка розповідає, у попередні роки, коли сусіди встановлювали індивідуальне опалення, вона не мала такої можливості, роками оплачувала шалені суми за комунальні послуги, які подавали неналежно. Тепер, каже Марія Петрівна, все змінилось. Після того, як у будинку встановили індивідуальний тепловий пункт, у квартирі тепло, а гаряча вода є цілодобово.

-В хаті, по-перше, температура гарна і порівняно від погоди на дворі, тепло, я навіть не мерзну. І ще, що вода є круглодобово, то правда, все добре. Дуже дякуємо, – розповідає мешканка сьомого будинку на вул.Купчинського у Тернополі Марія Петрівна.

-Вода вже майже місяць цілодобово подається, в любий час. Хочеш – помився, в хаті тепло. Люкс! – каже мешканець дев’ятого будинку вул.Купчинського у Тернополі ПАВЛО ДРЕВНИЦЬКИЙ.

Завдяки тому, що у багатоповерхівках встановили ІТП, у ЖЕКах, які осблуговують ці будинки, практично зникли звернення та скарги мешканців.

– Якщо до того в нас в день було звернень від 5 до 10, зараз, проаналізувавши звернення мешканців, це можна конкретно перевірити. Останнє звернення від мешканців про гарячу воду та опалення було 5 січня. Звичайно, є всяке. когось не влаштовує температура батарей чи повітря, є всяке, але таких проблем, які були до цього, в нас практично немає, – розповідає директор ПП “Сонячне” МИРОСЛАВА ЛИНЧИШИН.

Більшості багатоквартирних будинків Тернополя уже по кілька десятків років. За цей час житловий фонд разом з усіма комунікаціями суттєво зносилися. Відтак0, йдуть шалені втрати – поки тепло від центрального теплового пункту дійде до оселі. Хоча у тих будинках, що розташовані ближче до ІТП – навпаки, іноді взимку може бути надто гаряче, і тоді від самих мешканців надходять скарги про неефективне використання енергії. Завдяки встановленню ІТП такі проблеми вдасться вирішити. Сьогодні уже працює 87 таких ІТП, 19 з них подають гарячу воду цілодобово.

Ми зараз знаходимось у такому ІТП, де подається гаряча вода цілодобово. Тобто тільки за допомогою цього ІТП вдається подавати гарячу воду цілодобово, і зменшити втрати на транспортування, і на енергоносії. Таких ІТП у нашому місті 87: 19 ІТП подає гарячу воду цілодобово, це є 12 будинків, бо є будинки, які мають по кілька ІТП. Крім того, ці ІТП мають погодозалежну автоматику: залежно від температури повітря надворі, вони регулюють температуру у будинку.Тобто тут йде економія як для підприємства, так і для споживачів, – каже начальник виробничо-технічного відділу КП«Тернопільміськтеплокомуненерго» ВІТАЛІЙ ГРУБЕНЮК.

Мешканці за встановлення таких пунктів не оплачують, їх монтують за грантові гроші Світового банку реконструкції та розвитку та міжнародних компаній. Разом з ІТП встановлюють і прилади обліку тепла, завдяки яким тернополяни оплачуватимуть лише за фактично спожите тепло.

Вже декілька років поспіль ми співпрацюємо з ЄБРР, з донорами. В Тернополі розробили проектну документацію, бо Світовий банк не має таких фахівців, про перехід з чотирьохтрубної на двотрубну систему опалення.  Це дасть можливість зекономити і ми не будемо бачити таких випадків, коли труба гріє не будинок, а асфальти. На сьогодні встановлено понад 80 ІТП, які добре себе виправдали. Крім того, це дасть можливість економити, бо мешканці будуть сплачувати за фактично спожите тепло, – розповідає міський голова Тернополя СЕРГІЙ НАДАЛ.

Наступний будинок, де з’явиться безперебійно гаряча вода – Купчинського, 1, а далі – у мешканців будинків на Леся Курбаса. До кінця року у Тернополі планують встановити близько 800 індивідуально-теплових пунктів.