додому Новини Мешканці Білецької громади хочуть, аби їхні діти мали змогу навчатись у сучасних...

Мешканці Білецької громади хочуть, аби їхні діти мали змогу навчатись у сучасних теплих класах

938

У селі Біла Тернопільського району проживає понад 500 дітей шкільного віку. Однак до місцевої школи, мають можливість ходити тільки трохи більше 80. Навчання доступне тільки до 9 класу, адже приміщення школи невелике і старе – йому 150 років. Мешканці кажуть: хочуть, аби їхні діти мали змогу навчатись у сучасних теплих класах, адже за новим поколінням майбутнє. Що кажуть на це у Білецькій громаді – далі у матеріалі проєкту “Голос громад”.

Цей фундамент для майбутньої школи у селі Біла Білецької громади вже простояв десяток років. За невідомих обставин навчальний заклад тут почали будувати, але так не завершили. Однак потреба у ньому не зникла.

– Школи бракує, мабуть. Школа є, але треба, щоб все було разом. Щоб і їдальня була, і спортзал, і всі корпуси школи разом. Бо, наприклад, ярмарка – ми мусимо бігти в основний корпус школи, їдальня також була окремо. Хочеться гарної, великої і просторої школи.

– Ну, школа у нас саме перше – це школа. Щоб трошечки ті дітки не тягати їх в місто на тих маршрутках, бажано, щоб у нас була ще школа.

– Люба громада – це є молоде покоління, якому потрібно розвиватися. Звичайно, коли є відповідна інфраструктура – то , молодь і залишається. на сьогоднішній день це є проблема, що немає школи.

Голова Білецької громади розповідає, в умовах повномасштабної війни підростаюче покоління – один із найпріоритетніших напрямків розвитку. Тому у громаді за два роки великої війни займаються облаштуванням укриттів для дітей і думають над тим, аби покращити умови навчання дітлахів, будуючи нову школу. Дмитро Малик розповідає, у громаді хочуть, аби дітлахи не просто мали змогу навчатись у сучасних класах, але й мали місце для дозвілля після уроків. Адже лише у селі Біла, Білецької громади нині проживає понад 500 дітей шкільного віку.

– Це буде не тільки навчання, це буде простір відкритий такий для дітей. Щоб діти могли займатись і спортом, і вихованням. Якщо буде сучасна школа чому не піти діти можуть цілими днями займатись в школі так само як в садочку мати на роботі можуть бути гуртки спортивний зал і діти займаються і я впевнений що діти будуть ходити в школу, – розповідає голова Білецької громади Дмитро Малик. 

Наразі в країні досвід будування школи в умовах війни є на Волині у селі Любо́хини. Там план будівництва школи розробили у 2016 році. Відтак, заклад навчальний у громаді почали будувати за співфінансування із держбюджету. Загалом, освоїли понад 55 мільйонів гривень. В умовах повномасштабної війни держава не виділяє грошей на будівництво шкіл, лише на відбудову у прифронтових територіях областях. Тому у Білецькій громаді вирішують, за які гроші можуть реалізувати задум. І вже мають ідеї.

– Напевно, ми будемо і за свої трошки кошти будувати, за продаж земельних ділянок. За одно хочемо залучити інвестора, – каже Дмитро Малик.