додому суспільство Мешканець Заліщицького району подарував українському козацтву коня

Мешканець Заліщицького району подарував українському козацтву коня

644

Козаки на конях захищають українські кордони і це факт, а не історична відомість. А щоб боронити свої кордони добре – у козака найперше має бути добрий кінь. Так вирішив мешканець Заліщицького району Валерій Гагалюк, і подарував українському козацтву коня. Та не простого, а племінного жеребця знаної латвійської породи.

Уже близько місяця козаки Славутського куреня, а також козаки з Нетішина, з Острога та із Луцька, спільно із прикордонниками охороняють кордон на межі Волинської області та Білорусі, а оскільки місцевість там лісиста і болотяна, то патрулюють там козаки на своїх конях. Про них із телебачення дізнався мешканець Тернопільщини Валерій Гагалюк. Раніше чоловік тримав коней і неабияк знається на селекції цих тварин. Колись, каже, у його рідному Заліщицькому районі, була кінно-спортивна школа, в якій утримувалося 170 коней, працювало кілька тренерів та навчалося 300 дітей, був збудований критий манеж. Коні, яких Валерій Гагалюк побачив у сюжеті про козаків обороняючих український кордон, вважає чоловік, не всі варті справжніх козаків, тож вирішив подарувати одного із своїх жеребців.

– У 91-му році ми провели останній парад на конях в нашому районному центрі в Заліщиках. Ішло 50 дітей на конях. Я попереду, на його дідові, який називався по кличці Вієсоліс, а решта всі коні йшли ззаді. І ми показували там різні вправи на конях, значить, вони займалися конкуром. Це кінь Латвійської породи, кінь потужний, який пристосований і для упряжки, і для їзди під сідлом. А так як наші козаки українські потужної маси, для того, щоб кінь носив вагу до 100 кілограм, якраз є ця порода, – пояснює екс-власник Гордого Валерій Гагалюк.

Характеристики у коней латвійської породи неабиякі – це ідеальний кінь для скачок, прекрасний рисак і сильний ваговоз. Саме таким і є подарований козакам жеребець. Вік його 9 років, прізвисько – Гордий і він, запевняє Валерій Гагалюк, буде не лише вірний товариш для господаря, а й добрий жеребець для гарного приплоду, що дозволить славутським козакам наперспективу вивести якісне поголів'я.

– Це дуже молодий вік для коня, коні до тридцяти років живуть і більше, а працюють, як племінні жеребці, їх використовують від 20 до 25 років.

Для гарного ж коня – має бути й гарне утримання.

– Для того, щоб він був в хорошій формі, він вдень повинен з'їдати 5-6 кілограм і до 10 кілограмів сіна, вволю, і, звичайно, в літній період повинен бути на випасах. Ми його випасали, проїжджували. Зимою він ходив у нас в санях, катав дітей. І я проїжджав його часом верхом, але вже пенсійний вік і вже треба щоб ним займалися молоді хлопці, отакі, як Василь Васильович, якому ми його сьогодні і даруємо, – каже Валерій Гагалюк.

Гордого у козаків чекатиме цікава служба – але спершу поселення у конюшні, знайомство із іншими кіньми. Нові господарі обіцяють, матиме кілька подруг і головне – чималий простір.