додому Новини Меморіальну стіну до дня пам’яті героїв Небесної сотні відкрили у Тернопільському коледжі...

Меморіальну стіну до дня пам’яті героїв Небесної сотні відкрили у Тернопільському коледжі ім.В’ячеслава Чорновола

792

vlcsnap-2016-02-22-17h42m25s153У Тернопільському коледжі ім.В’ячеслава Чорновола відкрили меморіальну стіну до дня пам’яті героїв “Небесної сотні”.  На ній – інформація про уродженців Тернопілля, що загинули на Майдані та у зоні АТО, окрім того є ще стіна із вмонтованим екраном, де зібрана база більше трьох тисяч загиблих на Сході українців. Викладачі та студенти коледжу були учасниками Майдану і в Тернополі, і у Києві. Коледж В’ячеслава Чорновола має прапор із передової, каски, жилети та інші експонати з часів Революції Гідності та із зони антитерористичної операції. У планах – відкриття музею, що збере в собі речі та дані про людей, що творили нашу історію.

До річниці дня пам’яті героїв “Небесної сотні” у Галицькому коледжі імені В’ячеслава Чорновола відкрили меморіальний стенд. У період буремних подій на Майдані та революції Гідності студенти та викладачі коледжу брали активну участь у подіях. Меморіальна пам’ятка не дає забути про трагедії, що пережила вся Україна. Має коледж і свого героя – колишнього випускника Андрія Чабана.

– З правого боку ми розмістили загиблих в зоні АТО. Тут є і наш колишній вихованець, студент коледжу, який він закінчив у 20016 році. Потім закінчив Галицький інститут у 2008 р. Цього ж року відправився служити у Збройні сили України. Так сталося, що 24 липня 2014 року, виконуючи бойове завдання, обірвалося його життя, – розповідає голова циклової комісії гуманітарних дисциплін Наталія Лубкович.

Однією із частин меморіального проекту є відео-екран, де зібрано дані про усіх представників Тернопілля, що загинули на майдані і у зоні АТО. Також у базі є і прізвища понад трьох тисяч військових з усієї України, що загинули у зоні антитерористичних операцій. База постійно поповнюється.

– Це був задум і студентської ради, і викладачів кафедри історії. Вони багато працювали над цим матеріалом, це ж тільки так подивитися на екран, але там прізвища всіх людей. Як вони загинули, де народилися, коротенька їхня історія життя, – говорить директор Галицького коледжу ім.В.Чорновола Марія Баб’юк.