додому здоров'я Медики закликають тернополян щепитися від грипу

Медики закликають тернополян щепитися від грипу

548

Щеплення – надійний спосіб боротьби з грипом, наголошують епідеміологи. А те, що саме зараз найкращий час для вакцинації, продемонстрували власним прикладом. Епідемію грипу у нашій області прогнозують на кінець грудня – початок січня. Тож саме зараз медики закликають городян щепитися від грипу. У місцевих аптеках є вакцини. Однак медики радять три, які найбільше підходять для цьогорічних вірусів: "Інфлувак", "Флюарікс" та "Ваксігрип".

Лікар перевіряє горло, міряє температуру і тиск, а тоді укол і все – вакцинація від грипу пройшла успішно. Процедура ця не надто складна і  не дуже болюча, стверджують у санепідсужбі. У головному управлінні Тернопільщини вакцинацію пройшли усі працівники. Загалом в області щепитися від грипу вже встигло майже чотири з половиною тисячі людей. Протипоказань проти вакцинації від грипу є лише два.

Світлана Маціпура, головний спеціаліст ГУ Держсанепідсужби у Тернопільській області: "Це, коли людина має алергію до курячого яйця. І, якщо є висока температура. Інших протипоказів немає. Всі інші можуть щеплюватися".

Марія Павельєва, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області: "Щеплення є рекомендовані для груп ризику. Це і особи старші 60 років, і особи з хронічними захворюваннями, і малесенькі діти, і люди похилого віку, які перебувають у закритих закладах. Тому така велика маса людей може щепитися, з тою метою, щоб не хворіти".

Аби зробити щеплення звернутися треба до сімейного лікаря, який проведе огляд. Якщо людина здорова, лікар дозволить щепитися. Придбати вакцину можна в аптеці. Найчастіше її треба замовляти наперед. Ціна коливається від 70 до 80 гривень.  Встигнути зробити щеплення треба до двох годин з моменту купівлі вакцини. До того ж обов'язкова умова – дотримання температурного режиму від двох до восьми градусів тепла. Щоб донести ампулу з аптеки у поліклініку потрібен спеціальний холодовий контейнер.

Марія Павєльєва, начальник відділу епідеміології ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області: "Якщо ви звернулися до лікаря, то вам видають сумочку, де є вже холодовий елемент. І враховуючи це, ви приходите в аптеку, коли вже чітко знаєте, що є доза вашої вакцини. То приходите вже тожі і забираєте з дотриманням холодового ланцюга".

Після імунізації не виключені побічні ефекти, які розвиваються через 24-48 годин після ін'єкції. Це може бути почервоніння і набрякання руки, лихоманка і біль у м'язах, головний біль чи нежить. У такому випадку необхідно одразу звернутися до лікаря. У Держсанепідслужбі наголошують: те, що людина вакцинувалась не означає, що вона не захворіє на ГРВІ чи грип. Щеплення запобігає ускладненням, які може принести хвороба і діє кілька місяців.