Кухню не варто розглядати лише як місце, де готують і їдять. У багатьох сім’ях там заведено приймати гостей, або збиратися заради спілкування. Кухня важлива для кожної родини. Саме там можна відволіктися від роботи, занурившись у приготування страв, або розслабитися з чашкою чаю або кави.
З чого починати процес
Якщо ви маєте бажання купити кухонний гарнітур, вам варто визначитися з показниками:
- площа приміщення;
- кількість членів родини, які постійно користуються нею, і гостей, які можуть завітати до вас;
- призначення.
Може здатися, що стосовно останнього пункту питань не має бути, адже все зрозуміло: кухня потрібна для приготування їжі та її вживання. Але не все так просто! Перед тим, як купити меблі в кухню, важливо визначитися, наскільки часто ви нею користуєтеся, які страви готуєте, чи займаєтеся домашньою заготівлею і таке інше. Від цього залежить, як будете наповнювати приміщення. Варто знати одну річ: чим активніші процеси відбуваються на кухні, тим міцніших матеріалів потребують меблі, які там встановлені. Вони мають бути стійкими до таких проявів, як:
- висока температура;
- надлишкова вологість;
- забруднення від барвників, соусів, фруктів, жиру;
- пара та інше.
Зверніться в меблевий магазин «ДУБОК», де вам запропонують великий асортимент продукції. За потреби ви отримаєте консультації.
Технічні нюанси
Найпопулярнішими матеріалами, які використовуються у виготовленні меблів для кухні, є ДСП та МДФ. Перша абревіатура означає деревостружкові плити. Їхня основа складається з тирси або стружки. Вони обробляються формальдегідними смолами, після чого піддаються пресуванню. Сучасні методи оброблення нейтралізують шкідливі речовини. З іншого боку, ДСП набуває міцності, стійкості до вологи й механічних впливів, тому меблі з такої плити експлуатуються впродовж тривалого часу.
МДФ є мілко дисперсною фракцією дерева. Волокна матеріалу піддаються гарячому пресуванню, але перед цим ретельно висушуються. Ця технологія є більш досконалою, ніж та, що застосовується у виробництві ДСП. Тому МДФ є міцнішим у порівнянні з попереднім прикладом. Найкращим матеріалом у виробництві меблів для кухні є натуральна деревина, але її недоліком є доволі висока вартість.
Кухонні гарнітури бувають різними за розмірами, вони вибираються відповідно до площі кухні. Довжина маленьких зазвичай не перевищує 2 м, але їхня конфігурація може бути як лінійною, так і Г-форми. Середні бувають прямі, кутові або розташовані паралельно – уздовж стін. Довжина може сягати 3 м. Великий гарнітур призначений для відповідних кухонних приміщень. Його довжина сягає до 4 м.