додому Новини Майже 90% українців сьогодні потребують соціально-психологічної підтримки через наслідки війни

Майже 90% українців сьогодні потребують соціально-психологічної підтримки через наслідки війни

498

Майже 90% українців сьогодні потребують соціально-психологічної підтримки через наслідки війни. Відтак, соціальним працівникам доводиться працювати в умовах постійного стресу та зростаючого навантаження. Як допомогти людям і водночас дбати про власне емоційне здоров’я – про це йшлося під час тренінгу для соцпрацівників Тернопільщини. Зокрема, учасники ознайомилися з роботою Коаліції «1325. Тернопільщина», яка впроваджує принципи гендерної рівності. 

Психологічне й ментальне здоров’я українців, стрес у професійній діяльності, психічні розлади в умовах війни. Ці та інші питання серед списку комплексної навчальної програми для працівників соціальної сфери територіальних громад Тернопільщини. Першу сесію провели у межах проєкту “Резолюція 1325: від безпекових викликів до постконфліктного відновлення”, який впроваджує Асоціація жінок України.

– Сьогодні ми ініціювали в рамках проєкту, який виконуємо за підтримки Українського Жіночого Фонду, саме програму для соціальний працівників, які там, на місцях в громадах сьогодні комунікують з людьми, які перебувають в складних життєвих обставинах. Для того, щоб вони володіли тим набором механізмів психологічного супроводу, психологічної інтервенції, як допомагати людям, як комунікувати в таких складних обставинах. Ця тема сьогодні є надзвичайно актуальна, – каже голова ГО “Асоціація жінок України” ЛАРИСА РИМАР.

Війна наклала важкий відбиток на долі українців. Майже 90% громадян сьогодні потребують соціально-психологічної підтримки через низку викликів внаслідок російської агресії. Навантаження збільшилось і для фахівців соціальної сфери. Вони щодня працюють із внутрішньо переміщеними особами, ветеранами, родинами загиблих військових та людьми, що постраждали внаслідок бойових дій. Тому напрацювання навичок психологічного супроводу осіб зі складними життєвими обставинами та роботи в умовах постійного стресу – дуже важливі для фахівців соціальної сфери в громадах.

– У своїй роботі ми часто стикаємось з проблемами і гендерної рівності, з проблемами насильства, з проблемами жорстокості поводження з дітьми, тому для мене цей тренінг є дійсно важливий. Надіюсь, що я почерпну щось корисне, щось нове, – в.о. директора центру соціального обслуговування Великогаївської громади, МАР’ЯНА БОШКЕВИЧ. 

– Суть тренінгової роботи полягає в тому, що ми будемо відпрацьовувати якісь певні такі практичні навички надання підтримки населенню у забезпеченню їх психологічного здоров’я. Також будуть вправи на відновлення самого свого емоційного стану, – клінічна психологиня, психотерапевтка, кандидатка психологічних наук ГАЛИНА ГОНЧАРОВСЬКА.

Навчання не лише розширює професійні компетенції соціальних працівників, але й дає можливість їм обмінюватися досвідом. Так, учасники тренінгу ознайомилися з роботою Коаліції “1325. Тернопільщина”. Її мета – впровадити на регіональному рівні принципи Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 “Жінки, мир, безпека”. Коаліція об’єднує громадські організації, місцеву владу й соціальні установи для реалізації обласного плану дій, заходи якого спрямовані на подолання безпекових викликів, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків, протидію гендерному насильству.

– Наступним нашим завданням буде адвокувати зміни до національного плану дій, який буде доповнюватися на наступні 3 роки. Тому потужна коаліція – це потужні зміни і власне це видимість, це хороші соціальні проєкти і це зміни в суспільстві, – керівниця Секретаріату Коаліції “1325. Тернопільщина” ОКСАНА ШЛЮСАР.

Важливо, що навчальна програма для соціальних працівників виконується у межах проєкту “Резолюція 1325: від безпекових викликів до постконфліктного відновлення”, який Асоціація жінок України та регіональна коаліція реалізовують завдяки проєкту Українського Жіночого Фонду “Жінки. Мир. Безпека: діємо разом” за підтримки Уряду Британії.