додому суспільство Майже 500 гектарів землі на Тернопільщині готові віддати у власність учасникам АТО

Майже 500 гектарів землі на Тернопільщині готові віддати у власність учасникам АТО

621

vlcsnap-2014-07-23-12h22m58s147Майже 500 гектарів землі на Тернопільщині готові віддати у власність учасникам антитерористичної операції, яка триває на Сході України. Держземагенство в нашій області уже готове до видачі земельних ділянок і запевняє, що оформити статус землевласника учасник антитерористичної операції зможе швидко і недорого. Про це під час візиту в Тернопільську область розповів голова Державного агентства земельних ресурсів України.
– Мова йде про членів родини. Якщо учасник АТО загинув, в боротьбі за Україну, або якщо мова йде про членів родин Небесної сотні, тоді звертаються родичі. Якщо мова йде про учасників АТО, він звертається особисто та мусить підписати заяву. Дальше вже робота наших служб відповідного рівня – районного, обласного, міського, куди людина звернеться. І виділення землі – це може бути 12 соток, це може бути 10 соток, це може бути 2 га, а може десь і більше, під ведення індивідуально сільського господарства, селянського господарства, – розповідає голова Державного агентства земельних ресурсів України Сергій Рудик.

Поки що землевпорядники Тернопілля спільно із органами місцевого самоврядування визначили майже 500 гектарів земель, які можуть бути передані у власність учасникам АТО та сім’ям загиблих героїв Майдану. При оформленні таких земельних ділянок – наголос на мінімальних витратах грошей і затратах часу.

– Якщо є півроку, наприклад, щоб це зробили за кілька тижнів, за місяць максимум. Якщо людина звертається в держпідприємство, підпорядковане мені, де є координація, я можу прогарантувати, що проект землеустрою буде обходитись в сотні гривень, а не в тисячі. Якщо людина звертається до приватної установи, яка розробляє проект землеустрою, то моє прохання, прохання моїх колег – мінімізувати, зробити це на рівні самоокупності цього проекту, щоб не заробіток був а спроба їм допомогти. Якщо людина звертається і не вміє подати графічні матеріали, які по закону вона мала би подати до заяви про надання земельної ділянки, щоб наш рядовий працівник зробив це по суті за цю людину, розуміючи особливий її статус, – каже Сергій Рудик.