додому Новини Майже 1000 звернень за минулий рік надійшло до тернопільської приймальні Української гельсинської...

Майже 1000 звернень за минулий рік надійшло до тернопільської приймальні Української гельсинської спілки

685

Майже тисячу звернень за минулий рік надійшло до тернопільської приймальні Української Гельсінської спілки із прав людини. Здебільшого, звертаються малозабезпечені люди, їх проблеми пов’язані із так званою економічною депресією в країні, кажуть фахівці організації. Впродовж минулого року із юристами української Гельсінської спілки могли консультуватись і мешканці області, звернувшись до них у інтернеті.

Приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини працює впродовж восьми років в усіх областях України окрім Криму. Кілька додаткових приймалень нещодавно з’явились у зоні конфлікту на Сході, адже випадків порушення прав людини там чи не найбільше. До тернопільського осередку лише за минулий рік звернулись майже тисяча людей. Здебільшого це малозабезпечені категорії громадян, вони приходять із проблемами, пов’язаними із економічною депресією в країні.

– З тих людей, як звертаються до громадської приймальні, з їхніх історій можна зробити невтішні висновки. Хоча в нас держава робить вагомі кроки, щоб люди отримували правову допомогу. Все ж, людям важко домогтися захисту своїх прав, – розказує юрист громадської приймальні УГСПЛ в Тернополі Ольга Кушнерик.

Однією із найрезонансніших справ на Тернопільщині є справа Радюка. Це військовий найманець, громадянин Російської Федерації, який добровільно здався в полон українським військовим, зрозумівши, що війна проти України – злочинна. Він отримав 3 роки колонії суворого режиму, відбуває покарання в Копичинецькій колонії. Експерти Української гельсинської спілки відстоюють право Радюка на політичний притулок в Україні.

– Але Росія вимагає його видачі, екстрадиції. Зрозуміло, що цю людину там, в Росії, ситуація дуже складна і неоднозначна. Ми розуміємо, що людину там, в Росії, як дезертира, який покинув свою військову частину, здався українським військовим, чекають тортури і, можливо, загроза життю і здоров’ю. Таких людей в Україні досить багато, – говорить координатор громадської приймальні УГСПЛ в Тернополі Олександр Степаненко.

Минулоріч громадська організація розпочала декілька нових форм роботи. Однією з них є консультування юристами приймальні онлайн. Також – започаткували партнерство з державними структурами. Зокрема – з місцевими центрами надання безкоштовної правової допомоги.

 

Як працюватимуть надалі приймальні Української Гельсинської спілки з прав людини її члени поки що не знають. Адже наразі тут шукають гроші для фінансування своєї роботи.