додому суспільство Лід ставу ще безпечний для рибалок, та рятувальники закликають на нього не...

Лід ставу ще безпечний для рибалок, та рятувальники закликають на нього не виходити

559

Чи в сніг, чи в дощ, за плюсової температури, та й загалом попри те, що вже 3 квітня, на Тернопільскому ставі досі не бракує рибалок, які виходять на кригу, та ще й неабияк віддаляються від берега. Зрештою, товщина льоду на головній водоймі Тернополя поки що це дозволяє, кажуть рятувальники, та водночас застерігають: із дня у день лід тоншає і стає крихким. То ж любителів зимового лову вкотре закликають утриматися від виходу на кригу та змиритися із тим, що все-таки уже весна.

  
Нині товщина льоду на Тернопільському ставі близько 30-40 сантиметрів, кажуть рятувальники. Для рибалок це безпечно. Втім не слід забувати, що в місцях, де є течія, лід може бути значно тоншим. Тонший він і від берегів, звідки й починається танення криги. Втім тернопільські рибалки і надалі виходять на крижану поверхню ставу.
 
Павло, рибалка: "Небезпеки нема, крига ше є десь сантиметрів 40-50, от. Ну то шо вона вже крихка, але небезпеки ше нема". 
 

Врешті чоловік розуміє, що із кожним весняним днем крига тоншає.
 
Павло, рибалка: "При отакійво погоді ше зо два-три дня, та й всьо, вода просто з'їсть лід та й всьо, льду не буде більше".
 
А поки крига є, є й охочі на ній порибалити. І тут до обережності вкотре закликають рятувальники.
 
Василь Козак,  начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Вона вже є в два рази слабшою, ця крига і тому ми завжди застерігаємо рибалок, щоб вони не дивлячись на ту товщину криги, яка сьогодні є, вона вже з кожним днем представляє небезпеку. Коли вже крига тоншає – не бурити лунки близько одна біля одної і не збиратися групами рибакам, групами на місцях. А також хочемо і застерегти батьків, вчителів, дітей, щоб вони не виходили на кригу". 
 
Якщо ж ви таки вирішили йти на кригу, нагадує Василь Козак, слід мати із собою мотузку довжиною хоча б у 15 метрів, ще краще – одягти рятувальний жилет. Якщо ж провалилися під кригу – головне не панікувати.
 
Василь Козак, начальник рятувально-водолазної служби Тернопільської області: "Якщо ви вже й попали, провалилися під кригу, значить, кличте на допомогу. Скористайтеся тим моментом, коли на вас находиться ще теплий одяг, сухий, він створить вам перший момент, як би рятувальний жилет і в цей момент він вас буде тримати на поверхні води, старайтеся вибратися на поверхню криги, не стаючи на ноги. Наголошуємо, не стаючи на ноги, тому що ми зменшуєм опору на кригу, можем оп'ять же ж провалитися – а відповзаючи від місця події в безпечне місце". 
 
Все ж найкраща пересторога – змиритися з приходом весни і відмовитися від виходу на кригу.