додому Головні “Квітка на камені”: історія Кам’янець-Подільської фортеці

“Квітка на камені”: історія Кам’янець-Подільської фортеці

5342
Перлина Поділля, квітка на камені чи музей під відкритим небом. Цими різними версіями називають Кам’янець-Подільський, місто, що розташоване на Хмельниччині. Найвідоміша локація, куди щороку з`їжджаються туристи, це старий замок. Він внесений до Списку пам’ятників світової спадщини ЮНЕСКО і входить до 7 чудес України. Колись стіни фортеці були неприступними та закритими, а зараз вона відкрита для усіх охочих. Історію легендарної фортеці – дивіться далі.
Кам`янець-Подільський – перлина Поділля. Це місто, у якому і досі відчувається дух Середновіччя.
Цей історичний період зберігся завдяки старовинному замку. Він видніється на скелястому півострові у каньйоні річки Смотрич.
Кажуть, що замок ніби “побудований Божою рукою”, адже сама природа подарувала їй дивовижну здатність залишатись неприступною для ворогів. Якщо помічали ворога, каньйон миттєво наповнювався водою.
Старе місто із замковим комплексом сполучає міст, який внесений до “Книги рекордів України” як найстаріший у країні. Адже деякі науковці стверджують, що його заклали ще римлянами у ІІ столітті.
Згідно з історичними даними, Кам’янець-Подільська фортеця існувала вже у Х-ХІІІ століттях. Фортеця була збудована до появи вогнепальної зброї, тому башти замку та міста були повністю кам’яними та мали кам’яні верхи, а сучасні дахи башт закріпили значно пізніше.
За всю свою історію місто-фортеця було взяте ворогами всього двічі.
Навколо цієї локації існує і чимало легенд. Одна з таких розповідає про те, що в 1621 році хан Осман зі своїм військом підійшов до міста, коли побачив стіни фортеці – здивувався їхній міцності. Він спитав у своїх підданих, хто збудував це диво. Ті йому відповіли: “Аллах”. Тоді Осман вигукнув: “Нехай Аллах і бере її”, – і відступив.
На сьогодні у замку кожен має можливість не лише побачити історію, але й ненадовго зануритись у неї. А саме поїздити верхи на конях, постріляти з арбалетів та луків, власноруч викарбувати пам’ятну монету.