додому суспільство Курити не лише дорого, а й страшно

Курити не лише дорого, а й страшно

616

"Курці помирають рано", "Куріння викликає повільну та болісну смерть", "Куріння викликає рак легенів", – ці застереження Міністерства охорони здоров'я України добре знайомі кожному курцеві. Адже друкують їх на усіх цигаркових коробках. Тепер, крім написів, на них розміщують і грізні зображення.

У горілчаних відділах магазинів покупців не бракує ніколи. Не лякає клієнтів ані здорожчання товару, ані загроза здоров'ю. Хто пляшку купує, а хто без цигарок ніяк.

Пані Надія, продавець: "Попит постійно є на сигарети. Бо такі є чоловіки, який не інтересує, чи вдома є хліб, чи заплатили за квартиру, а сигарети мають бути в кишені".

Якби ж тільки чоловіки, кажуть продавці. Жінок серед покупців дедалі більше. Як би не попереджало Міністерство охорони здоров'я України про шкідливість куріння, курців від цього не надто меншає. Проте чиновники у боротьбі за здоров'я нації не здаються. Від застережливих написів перейшли до грізних картинок. Не побачити картинку розміром з пів цигаркової коробки не можна. Та навіть цього буває замало. Часто на них просто не реагують, каже пані Надія.

Пані Надія, продавець: "Практично не реагують. Вони не звертають уваги, розглядають малюнки і на тому кінець. І кажуть: вже коли будуть страшніші картинки, то кинемо курити".

Не з лякливих пан Андрій. Чоловік курить вже десятки років.

Пан Андрій, тернополянин: "Може комусь впливає, я на то уваги не звертаю… Вот я купив сигарети, на кожній пише: для легенів і пішло поїхало. То рекламні агенції гонять. А чи то правда – я не знаю".

Свою недовіру до усіх попереджень пан Андрій аргументує життєвим прикладом.

Пан Андрій, тернополянин: "В мене колись був дядько з Америки, він в мене жив. Він гаваї кубинські курив. 80 років прожив і нічого йому".

Візуальна інформація, кажуть психологи, має вплив. Адже очима людина сприймає понад 70% інформації. Тому зображення уражених через куріння органів, можливо не одразу, та все ж позначаться на кількості курців. Головне, аби одну шкідливу звичку люди не заміняли іншою, теж шкідливою.