додому Головні Курс долара б’є рекорди у 10 гривень

Курс долара б’є рекорди у 10 гривень

658

Курс долара б'є рекорди у 10 гривень. Такого на валютному ринку України ще не було. Вранці на міжбанку торги долара відкрилися зростанням котирувань – 9,99-10,35, євро – 13,38-13,77. Економісти називають це рекордним сплеском.  Водночас заспокоюють: такі валютні коливання тимчасові. Зі зміною керівництва Національного банку України ситуацію врегулюють. Припускають, що долар остаточно зупиниться на позначці близько 9 гривень.

Сьогодні в обмінниках долар побив позначку в 10 гривень. Середній курс зріс на 35 копійок на купівлі та на 40 копійок на продажу. Євро нині купують в середньому по 13.38 продають по 13.77. Економісти запевняють: справа не в економічній ситуації чи будь-яких інших об'єктивних впливах на курс. На коливанні спекулюють. Нині надії покладають на новообраного керівника Нацбанку.

– Дуже важко прогнозувати зараз. Це залежить від багатьох факторів. По-перше, від дій Нацбанку, від ефективних дій і нового голови Нацбанку. Бо Нацбанк в таких умовах зобов'язаний взяти на себе певні виклики з точки зору регулювання курсу. Не можна в даних умовах казати, що в нас курс вільноплаваючий, вільноринковий. Тоді він буде коливатись в рамках 9,10,11 гривень. Цим курсом будуть керувати спекулянти. Нацбанк має всі можливості і адміністративні і ринкові, щоб зупинити ринок на реальному курсі. Звичайно, до 8 гривень ми не повернемось, хай люди не надіються, але й 10 гривень не повинно бути, – пояснює декан факультету банківського бізнесу ТНЕУ Богдан Адамик.

Останні дні українці в паніці, люди зняли з банківських депозитів близько 7% коштів. А це 3 мільярди доларів. Особливо активно атакували банківські установи в минулий четвер, коли люди не розуміли, що буде далі. Тоді ж у банкоматах зникла готівка.  

– Доволі значна кількість людей не розуміючи, що буде далі, чи буде стабільно, чи буде введено надзвичайний стан, звичайно люди переживали за свої кошти, багато з них були в банках, давали заявки на розрив депозитів, знімали кошти з карткових рахунків, забирали ці кошти. Але вже навіть в п'ятницю було зрозуміло, що ситуація стабілізувалась. Тобто ще в державі загалом не стабілізувалась ситуація, а паніка вже зупинилась, – каже Богдан Адамик.

Богдан Адамик припускає, що найближчими днями ситуація з курсом стабілізувається. Для цього за умови успішної та прозорої роботи Нацбанку та нового Уряду вистачить тижня або десяти днів.