додому суспільство Купатися у тернопільському озері санітарна служба міста зараз не рекомендує

Купатися у тернопільському озері санітарна служба міста зараз не рекомендує

807

Купатися у тернопільському озері санітарна служба міста зараз не рекомендує. У Тернопільському ставі вдвічі перевищений рівень допустимої норми кишкової палички. Такі результати лабораторних досліджень отримали у міському управлінні Держсанепідслужби. Вода загрози для здоров'я людини не становить, коментують епідеміологи. Тому купатись в озері чи ні – вирішуйте самі.

На "дальньому" пляжі Тернополя людей не бракує і в будень. Приходять сюди відпочити після роботи чи навчання. Тернополяни розповідають: справжня насолода – після по-літньому спекотного дня зануритися у прохолодну воду. А оскільки альтернативи у Тернополі немає – залишається "дальній пляж". Думки тернополян розходять, одні вважають купатися у ставі – безпечно, а інші – ні.

Опитування:

" – Досить безпечно. Були там на "циганці", то там гірші умови. Дальній пляж  – єдине досліджене дно і безпечно облаштований пляж. Рятувальники є".

" – Не часто, бо не позволяє час.

– А як думаєте, безпечно тут?

– Думаю, що ні. Треба, щоби діти маленькі могли тут купатися. Ну і треба тут проточної води, а тут вода стояча".

Вода у тернопільському ставі під пильним наглядом санепідслужби. За останніми показниками вона не відповідає нормативним значенням за мікробіологічними показниками.

Остап Гурський, головний спеціаліст Тернопільського міського управління Головного управління Держсанепідслужби в області: "За індексами лактозно-позитивної кишкової палички та індексом щріхе і колі. Дані показники перевищують нормативне значення у два рази. Цей рівень забруднення можна оцінити як помірне забруднення. Дана вода при купанні не становить загрози для здоров'я людини, оскільки патогенних мікроорганізмів таких збудників як сальмонельоз, дезентерія, золотистого стафілококу, холерного вібріону у воді тернопільського ставу не виявлено. Проте купатися в ньому ми не рекомендуємо".

Ці зміни можуть бути пов'язані з різними факторами. Одна із ймовірних причин – висока температура повітря. Подібні перевищення санітарних норм води у тернопільському озері, розповідають у санепідслужбі, в попередні роки були аж наприкінці літа в період "цвітіння води". Інша причина –  фекальне забруднення озера.

Остап Гурський, головний спеціаліст Тернопільського міського управління Головного управління Держсанепідслужби в області: "У воду тернопільського ставу все-таки потрапляють забруднені побутові стоки. Можливо, це пов'язано з весняним удобренням городів прибережної зони річки Серет, негерметичністю септиків приватного сектору, нерегулярним вивезенням з них стоків, які можуть потрапляти у воду тернопільського озера".

Епідеміологи застерігають тернополян, для їх же безпеки купатися лише у спеціально призначених для цього місцях. В Тернополі воно єдине – "дальній" пляж. Купатися деінде у Тернопільському озері – заборонено. Потрібно також дотримуватися кількох простих правил: не купатися, якщо на тілі є подряпини, порізи, не заходити у воду людям похилого віку, у яких слабкий імунітет та дітям. Після купання у відкритій водоймі обов'язково вдома потрібно прийняти душ.