додому Головні “Кредитний майдан” пікетував Національний банк

“Кредитний майдан” пікетував Національний банк

1047

vlcsnap-2014-12-12-17h11m23s51Сьогодні у Тернополі день розпочався пікетами. Курс долара, який з року в рік лише росте, не дозволяє вибратись валютним позичальникам із боргів. Держава, кажуть люди, не хоче йти їм назустріч. Із своїми вимогами члени громадського об’єднання “Кредитний майдан” по всій Україні вкотре прийшли під управління Національного банку, аби їх нарешті почули і пішли на поступки. Збирались валютні позичальники і у Тернополі.Кредитний майдан знову вийшов на протест. І, кажуть його члени, будуть приходити під Нацбанк допоки не доб’ються справедливості, за яку стояли на майдані.– Я їздив туди заради майбутнього своїх дітей, України, і ми там точно не стояли для того, щоб курс долара був з 8 – 16, щоб на сьогоднішній день пропадали золотовалютні запаси України, і не могли дати конкретної відповіді куди вони ділися ці гроші, – вважає керівник ГО “Кредитний майдан” у Тернополі андрій Шкільний.

– Ну так неможливо сьогодні курс 17-18, на ринку хлопці казали по 18,8 продають валютчики долар, – каже юрист, представляє інтереси “Кредитного мадану” Олег Вільховий.

Держава валютним позичальникам, скаржаться люди, назустріч йти не хоче. Тоді коли вони брали кредит, їхні доходи давали можливість виплатити його. Проте з того часу долар зростав кілька разів, а зарплати і пенсії – не змінювались.

– Наша основна вимога: для тих людей, які мають кредитні зобов’язання. Щоб їх не вигнали на вулицю, щоб вони в зиму не лишилися на вокзалі зі своїми дітьми, тому що ніхто, виганяючи, не дає їм соціального житла по закону України.  Щоб Національний банк, який є гарантом валюти, щоб він працював над зниженням курсу, а не над підвищенням, щоб перестали розкрадатися золотовалютні фонди, ми потребуємо, щоб на сьогоднішній день провели переведення наших зобов’язань в доларах – переведи в гривню, – говорить Андрій Шкільний.

Позичальники не хочуть бути заручниками валюти чужої країни, і хочуть віддавати свій борг в гривнях по тому курсу, який був на момент підписання кредитних договорів і з тією ж кредитною ставкою. Проте їх, кажуть, не розуміють і не йдуть назустріч, а й окремі банки створюють додаткові проблеми.

– Крім тих, що вони підписувались під 14% річних в валюті, так вони їм ще додатково записують якісь незрозумілі 17%, і получається вже тоді 32% людині в кредиті, – пояснив Олег Вільховий.

До мітингувальників вийшов представник Національного банку України на Тернопільщині. Він запевнив людей про можливий діалог.

– Вимоги людей, які тут зібрались, мені зрозумілі. Ми створимо громадську раду, і будемо працювати над тими питаннями, з якими люди прийшли до нас. – Коли плануєте створити громадську раду? – Сьогодні ні, бо п’ятниця, наступного тижня, думаю, створимо, – відповів начальник управління НБУ в Тернопільській області Роман Романик.