додому Новини “Кожна десята жінка в Україні хворіє на рак грудей”: як вберегтися та...

“Кожна десята жінка в Україні хворіє на рак грудей”: як вберегтися та запобігти хворобі

896

У вас є знайомі жінки, які хворіли чи зараз хворіють на рак молочної залози? За статистикою ВООЗ, це захворювання виникає у кожної десятої жінки. Однак хворіють на рак грудей і чоловіки. В 2020 році в Україні зафіксували 12 824 нових випадків раку грудної залози, з яких 88 випадків у чоловіків. Уявіть тільки, наскільки поширеною є хвороба. Тому важливо знати, хто в групі ризику, як захиститись від раку грудей та куди звертатися на діагностику. 

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. 

Ми актуалізуємо в цей день корисні та просвітницькі матеріали, щоб жінки та чоловіки вчасно зверталися до лікаря і проходили планові огляди. Тим паче, на багатьох окупованих територіях України сьогодні зруйновані інфраструктура та лікарні, багато жінок зараз ВПО, які мають, здавалося б, більш нагальні проблеми, ніж планові візити до лікаря. Жінки потребують медичних оглядів, але відкладають їх на другий план. До того ж, світова статистика свідчить, що після закінчення війни, відбувається різкий ріст онкологічних захворювань. Саме тому акцентувати увагу на цій проблемі вкрай необхідно. Раннє діагностування  – це запорука успішної боротьби з раком молочної залози.

Пройти якісне обстеження у лікарів можна тут.

“ТІНМЕД” підготували для вас спеціальну пропозицію: консультація і огляд лікаря мамолога + УЗД обстеження молочних залоз – 580 грн.т Акція діє до 31 жовтня. Телефон для запису – 0973000535 Адреса: м. Тернопіль, вул. Котляревського, 69 («Новий світ», навпроти суду)

Трохи фактів

За інформацією від Центру громадського здоров’я, рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок. Щороку понад півмільйона жінок у всьому світі помирає через цю недугу. 

Ще у 2018 році в Україні було зареєстровано 15 017 випадків раку молочної залози, а 5 726 людей померли внаслідок цієї недуги — без урахування даних Донецької, Луганської областей, АР Крим та м. Севастополь. Тобто на кожні 10 нових випадків захворювання в Україні реєструють 3 смерті від нього.

За показником захворюваності на 100 000 жіночого населення рак грудей зберігає сталу тенденцію до щорічного зростання. Найвищу захворюваність жінок зареєстровано у віковій групі 65–69 років, смертність — у віковій групі 80–84 роки. Але рак виліковний за умови його виявлення на I стадії — у 95% жінок, на II стадії — у 80%, на III стадії — у 50% жінок.

Важливо, що рак виліковний за умови його виявлення на I стадії — у 95% жінок, на II стадії — у 80%, на III стадії — у 50% жінок.

Хто в групі ризику?

В групі ризику перебувають ті, в кого є родичі першої лінії (мама, бабуся, сестра, тітка), які хворіли на рак грудей; відсутність вагітностей та пологів; перша вагітність у 30 років і старше; вік старше 40 років; ранній початок менструацій — у віці до 12 років; пізня менопауза — після 55 років; безперервне вживання гормональних контрацептивів протягом тривалого часу, а також гормональної замісної терапії у менопаузі; цукровий діабет; надмірна вага та ожиріння; куріння; зловживання алкоголем; гіпертонічна хвороба; перенесений раніше рак грудей або рак яєчника; вплив джерел радіації.

Ознаки, які повинні насторожити жінку:

  • наявність ущільнення в грудній залозі під час самообстеження;
  • збільшення в розмірах однієї із молочних залоз під огляду перед зеркалом ;
  • опущення однієї із молочних залоз по відношенню до іншої;
  • зміни зі стороши шкіри, зморщеність або ділянка шкіри що нагадує лимонну кірку;
  • втягнення соска, дефоромація соска;
  • наявність виділень, особливо кров’янистого характеру або темно-жовтого забарвлення;
  • зміни шкіри на соску (звиразкування, загрубілість, набряк, почервоніння);
  • збільшені пахвові, підключичні та/або підлопаточні лімфовузли;
  • спадкова схильність (наявність у родині жінок, які хворіли на рак грудної залози, яйників);
  • травми грудної залози в анамнезі;

В разі, якщо Ви виявили у себе одну із вище вказаних ознак, не панікуйте.

У дев’яти із десяти випадків зміни у грудних залозах являються доброякісними. Визначити характер змін може тільки спеціаліст – мамолог.

Також, варто зазначити, що існують доброякісні стани, які потребують ретельного спостереження і/або лікування, нерідко хірургічного, оскільки в майбутньому можуть призвести до серйозних наслідків для Вашого здоров’я.

Важливо знати, що жінки, які мають перенесені онкологічні захворювання повинні проходити обов’язковий профілактичний огляд у мамолога кожні три місяці на протязі першого року після завершення лікування, що пів року на протязі другого року та в подальшому щорічно!

Як захиститись від раку грудей?

У профілактиці раку грудей допоможе увага до власного здоров’я. Лікарі кажуть, що в першу чергу необхідно звертати увагу на ризики раку та здійснювати профілактику: стежити за своїм раціоном, більше рухатись, не зловживати алкоголем, контролювати свою вагу, уникати переїдання, регулярно самообстежуватись та відвідувати мамолога кожних півроку.